Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Coraz bliżej podziału BPH

0
Podziel się:

Komisja Nadzoru Bankowego (KNB) prawdopodobnie wyda decyzję dotyczącą wniosku w sprawie podziału Banku BPH, w przyszłym tygodniu, wynika z piątkowych wypowiedzi szefa KNF Stanisława Kluzy. Najbliższe posiedzenie zaplanowane jest na 3 października.

Coraz bliżej podziału BPH
(PAP/ Tomasz Gzell)

*Komisja Nadzoru Bankowego (KNB) prawdopodobnie wyda decyzję dotyczącą wniosku w sprawie podziału Banku BPH, w przyszłym tygodniu, wynika z piątkowych wypowiedzi szefa KNF Stanisława Kluzy (na zdjęciu). Najbliższe posiedzenie zaplanowane jest na 3 października. *

"Według mojej wiedzy, ten temat będzie przedstawiony na najbliższym posiedzeniu KNB. Prawdopodobieństwo, że tak będzie, jest bardzo wysokie. [...] Po najbliższym posiedzeniu KNB powinniśmy dowiedzieć się czegoś więcej, ja nie mogę wypowiadać się w imieniu członków KNB" - powiedział Kluza podczas konferencji prasowej.

"Jest duże prawdopodobieństwo, że temat stanie i będzie rozstrzygnięcie" - podkreślił przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

Członkowie KNB powinni w piątek otrzymać materiały od Generalnego Inspektoratu Nadzoru Bankowego (GINB) wraz z rekomendacją, dodał Kluza.

Rekomendacja GINB jest niezbędna, aby KNB mogła wyda zgodę na ten podział. Pozwoli ona na przeprowadzenie transakcji przejęcia tzw. mini-BPH, czyli części aktywów obecnego BPH, które nie trafią do Pekao SA po fuzji tych instytucji, przez GE Money EMEA.

Na wrześniowym posiedzeniu KNB nie zajęła się wnioskiem o podział BPH.

Na początku lipca UniCredit Italiano informował, że spodziewa się, że proces podziału Banku BPH i połączenia prawnego jego części z Bankiem Pekao SA zakończy się do końca tego roku.

Nowe Pekao SA (wg stanu na koniec III kw. 2006 r.) będzie dysponować największą siecią bankomatów w kraju (2651 urządzeń). Liczba oddziałów wzrośnie do 1487, w tym 782 to obecne oddziały Pekao SA, 285 - oddziały BPH i 420 - placówki partnerskie BPH. Wszystkie obecne produkty BPH dla klientów detalicznych i biznesowych pozostaną w 200 oddziałach banku przeznaczonych do sprzedaży, wraz z 204 bankomatami i 70% aktywów.

Głównym akcjonariuszem Pekao SA pozostanie UniCredit Italiano z 59,42% akcji, Skarb Państwa będzie miał 3,96%, zaś w wolnym obrocie będzie 36,62% walorów. UCI będzie też miał 71,03% akcji nowego Banku BPH, Skarb Państwa - 3,68%, a free float będzie stanowić 25,29% kapitału.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)