Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Eksperci pozytywnie patrzą na sektor bankowy

0
Podziel się:

DM mBanku podwyższył rekomendacje polskich banków.

Eksperci pozytywnie patrzą na sektor bankowy
(Emily2k/Dreamstime)
bECtZazV

Analitycy DM mBanku w raporcie z 17 stycznia podwyższyli rekomendację dla PKO BP do _ kupuj _, Pekao SA, Banku Millennium do _ trzymaj _, Banku Handlowego do _ akumuluj _, ING Banku Śląskiego do _ kupuj _, a Getin Noble Banku do _ redukuj _, zmieniając nastawianie do banków w regionie na pozytywne z neutralnego.

Rekomendacja dla BZ WBK została podtrzymana na poziomie _ trzymaj. _

_ - Wraz z poprawiającymi się perspektywami makroekonomicznymi zmieniamy nasze neutralne nastawienie dla sektora bankowego w regionie środkowo-wschodniej Europy (CEE) do pozytywnego _ - napisano w raporcie.

bECtZazX

_ - Obniżki stóp procentowych, jak i spowolnienie gospodarcze mocno zaważyły na wynikach banków zarówno w Polsce, jak i w regionie _ - dodano.

Analitycy DM mBanku oceniają, że największy potencjał wzrostu ma PKO BP, gdzie spadek zysku netto oraz oczekiwania odnośnie sprzedaży akcji przez Skarb Państwa ważyły na notowaniach w 2013 roku.

_ - PKO BP obecnie notowany jest na wskaźniku 2015P P/E 10,4x, z 18 proc. dyskontem do polskich banków (12,7x) oraz na 26 proc. dyskoncie do Banku Pekao. Co więcej, uważamy iż ostatnie spadki akcji należy wykorzystać do zakupu akcji Banku Handlowego (-19 proc. od 22.10.2013) oraz banku ING (-10,5 proc.). Oba banki charakteryzują się silną pozycją kapitałową oraz zdrowym bilansem, co powinno gwarantować premię do sektora _ - napisano w rekomendacji.

_ - Finalnie, rekomendujemy redukowanie walorów Getin Noble Bank, gdzie niskie ROE oraz wskaźnik Tier 1 ratio usprawiedliwiają głębsze dyskonto niż obecne _ - dodano.

bECtZaAd

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bECtZaAy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)