Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Francja ostrzega - Cypr utonie w nędzy i recesji

0
Podziel się:

Francuski minister gospodarki Pierre Moscovici jest zdania, że innego wyjścia nie było.

Francja ostrzega - Cypr utonie w nędzy i recesji
(Thierry Monasse/Polaris/EAST NEWS)
bESSjsGJ

We Francji ekonomiści podkreślają, że Cypr czekają teraz ciężkie czasy. Według władz francuskich, był to jedyny sposób rozwiązania kryzysu finansowego w tym kraju.

Cypr udało się uratować w wyniku zawartego porozumienia, ale nie oznacza to zażegnania kryzysu. Takiego zdania jest ekonomista Henri Sterdyniak, który uważa, że Cypr stoi teraz przed długim okresem recesji. - _ Na pewno pogrąży się w biedzie, bo swój dostatek czerpał z tego, że był rajem podatkowym i bankowym _- podkreśla ekspert.

Francuski minister gospodarki Pierre Moscovici jest zdania, że innego wyjścia nie było. - _ Naszym wspólnym celem było doprowadzenie do konstruktywnego rozwiązania kryzysu. Władze cypryjskie podjęły trudną decyzję, ale inne rozwiązania miałyby bardzo poważne konsekwencje dla gospodarki tego kraju i dla strefy euro _- podkreśla Pierre Moscovici.

bESSjsGL

Francuskie media podkreślają, że najwięcej na tym straci Rosja, dlatego trudno się dziwić nastrojom nieukrywanej wściekłości, jakie zapanowały w Moskwie.

Czytaj więcej w Money.pl
Budowali to 20 lat, a UE zniszczyła w 2 dni Cypryjczycy budowali Usługi finansowe przez 20 lat, a Unia zniszczyła w dwa dni.
To wcale nie gwarantuje przetrwania Cypru - Stan gospodarki znacznie się pogorszy, co również zagrozi stabilności finansów publicznych - powiedział ekspert brukselskiego think tanku Bruegel, Zsolt Darvas.
To znacznie lepsze niż całkowita upadłość Konieczne były bardziej rygorystyczne przepisy o nadzorze, likwidacji i kapitalizacji banków - wyjaśnił Michel Barnier.
bESSjsHm
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)