Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
getin holding
28.06.2011 19:22

Getin Noble Bank trafi do Allianz Banku

Z kolei Alianz Bank Polska ma zostać wprowadzony na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Getin Holding zostanie podzielony - zakłada strategia spółki. Oddział firmy, składający się między innymi z Getin Noble Bank, trafi do Allianz Banku Polska.

_ - Podział Getin Holding nastąpi poprzez wydzielenie do Allianz Banku Polska Oddziału Getin Holding w Warszawie, którego majątek składa się między innymi z pakietu wszystkich posiadanych przez emitenta akcji Getin Noble Bank SA w liczbie stanowiącej 93,71 procent kapitału zakładowego GNB oraz ogólnej liczby głosów na jego walnym zgromadzeniu _ - napisano w komunikacie.

Dotychczasowi akcjonariusze Getin Holding dostaną akcje Allianz Banku Polska (AZB) nowej emisji, proporcjonalnie do ich stanu posiadania akcji w Getin Holding, przy zastosowaniu parytetu wymiany akcji ustalonego w oparciu o wyceny AZB oraz wydzielanego oddziału Getin Holding.

_ - Podział Getin Holding będzie połączony z przeprowadzeniem procesu wprowadzenia akcji AZB do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie _ - napisano w raporcie.

Warunkiem przeprowadzenia podziału jest m.in. brak sprzeciwu Komisji Nadzoru Finansowego na nabycie przez AZB akcji GNB wchodzących w skład zorganizowanej części przedsiębiorstwa wydzielanego z Getin Holding.

Po podziale powstaną dwie grupy kapitałowe - Getin Holding, w skład której wejdzie Idea Bank i podmioty prowadzące pozostałą działalność finansową w Polsce, w tym działalność ubezpieczeniową oraz międzynarodową działalność finansową oraz druga grupa, obejmująca AZB i GNB.

_ [ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t137624.jpg ) ] (http://manager.money.pl/ludzie/wywiady/artykul/getin;noble;bank;banki;beda;jak;markety,56,0,814136.html) Getin Noble Bank: Banki będą jak markety - Kolejnym zakładanym krokiem będzie planowane na pierwsze półrocze 2012 roku połączenie AZB oraz GNB, przy czym planuje się, że spółką przejmującą będzie AZB _ - napisano w raporcie.

Firma chce, by kadra menedżerska Getin Holdingu koncentrowała się na nowych lub rozwijających się przedsięwzięciach. - _ Getin Holding, co do zasady, jako spółka holdingowa, został powołany z myślą o pełnieniu przez niego funkcji inkubatora dla nowych i innowacyjnych przedsięwzięć gospodarczych. Jednak w chwili obecnej w składzie portfela inwestycyjnego emitenta przeważają przedsiębiorstwa dojrzałe. Aktywa Oddziału Spółki w Warszawie, na które składają się między innymi akcje GNB stanowią już bardzo istotną część bilansu emitenta, jak i grupy kapitałowej Getin Holding _ - napisano w raporcie.

Spółka uzasadnia też decyzję o podziale m.in. brakiem płynności akcji GNB w obrocie regulowanym. Na korzyść zmian przemawia również skomplikowana struktura organizacyjna grupy Getin Holding.

_ - Przeprowadzenie podziału połączone równocześnie z planowanym objęciem akcji przez Getin Holding w podwyższonym kapitale Idea Bank SA pozwoli na stworzenie na rynku polskim dwóch oddzielnych grup bankowych - GNB o charakterze uniwersalnym oraz Getin Holding dostarczającej produkty i usługi dla przedsiębiorców, za pośrednictwem rozwijającego się Idea Bank SA _ - napisano w raporcie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/227/t30691.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/getin;holding;kupil;100;procent;akcji;allianz;banku,101,0,842341.html) Getin Holding kupił 100 procent akcji Allianz Banku Dziś nastąpiło zamknięcie i wstępne rozliczenie transakcji zakupu przez Getin Holding akcji Allianz Bank Polska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/227/t30691.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/millennium;dm;podniosl;rekomendacje;dla;getin;holding,181,0,789685.html) Millennium DM podniósł rekomendację dla Getin Holding Analitycy Millennium DM w raporcie z 28 lutego podwyższyli rekomendację dla Getin Holding do "akumuluj" z "neutralnie", wyznaczając cenę docelową akcji tego banku na 13,9 złotego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/227/t30691.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/getin;holding;liczy;na;poprawe;wynikow,4,0,666116.html) Getin Holding liczy na poprawę wyników Getin Holding liczy na poprawę wyniku grupy za cały rok w porównaniu z osiągniętym w 2009 roku, poinformował prezes Radosław Boniecki.
Tagi: getin holding, gtn, getin noble bank, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz