Notowania

bhw
01.04.2014 10:30

Goldman Sachs negatywnie ocenia inwestycje w polskie banki

Firma obniżyła cenę docelową akcji PKO BP do 40 zł, Banku Handlowego do 100 zł, Banku Pekao SA do 170 zł, mBanku do 470 zł i BZ WBK do 355 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(goodluz - Fotolia.com)

Jedna z największych światowych firm inwestycyjnych z pesymizmem patrzy na perspektywy polskiego sektora bankowego. Zaleca sprzedaż akcji czterech banków notowanych na GPW.

Goldman Sachs obniżył cenę docelową akcji PKO BP do 40 zł, Banku Handlowego do 100 zł, Banku Pekao SA do 170 zł, mBanku do 470 zł i BZ WBK do 355 zł. W przypadku czterech ostatnich zaleca sprzedaż akcji.

Banki działające w Polsce są zdaniem analityków jednej z największych firm inwestycyjnych świata zbyt drogie. Co więcej, nie dostrzegają przesłanek do znaczącej poprawy wyników w najbliższym czasie.

Zbyt powolny wzrost liczby udzielanych kredytów oraz niskie stopy procentowe będą ograniczać możliwość osiągania znaczących dochodów z odsetek. A to główne źródło zarobku dla banków. Trudno liczyć także na zwiększenie przychodów z tytułu prowizji i opłat. One są już na tyle wysokie (jedne z najwyższych w regionie), że dalsze podbijanie stawek jest mocno ograniczone.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: bhw, peo, pko, bzw, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz