Notowania

kredyt
06.11.2008 13:11

KNF zaleca bankom wycofanie kredytów we franku

Dotyczy to banków, które mają trudności z pozyskiwaniem franka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Denis Pepin/Dreamstime.com)

Komisja Nadzoru Finansowego ocenia, że banki, które mają trudności z pozyskiwaniem finansowania we franku szwajcarskim powinny wycofać z oferty kredyty udzielane w tej walucie.

KNF równocześnie ostrzega banki, że środki pozyskane dzięki instrumentom z _ Pakietu zaufania _powinny być przede wszystkim wykorzystywane do obsługi bieżących zobowiązań. Natomiast nie wskazane jest finansowanie rozwoju akcji kredytowej środkami z instrumentami o charakterze pomocowym, bo może prowadzić do pogłębienia trudności na rynku międzybankowym.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Nie opłaca się przewalutowywać kredytu ]( http://www.money.pl/banki/poradniki/artykul/nie;oplaca;sie;przewalutowywac;kredytu,223,0,381663.html )
* [ NBP pożyczy franki od EBC i Szwajcarii ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nbp;pozyczy;franki;od;ebc;i;szwajcarii,191,0,380095.html )
* [ Kredyty we frankach ciążą coraz bardziej ]( http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/kredyty;we;frankach;ciaza;coraz;bardziej,74,0,379210.html )
* [ Aktualne tabele na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/tabele/ )

KNF podała, że wszczęła postępowanie administracyjne wobec jednego z banków, który mimo zaleceń nie zaprzestał udzielania kredytów walutowych.

_ - Podstawą do interwencji jest brak realizacji przez bank zaleceń poinspekcyjnych z 2006 i 2007 roku, a także uchybienia w realizacji zobowiązań _ - napisano w komunikacie.

Tagi: kredyt, frank, banki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz