Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolejne zwolnienia w BPH. Tym razem prawie 500 osób

0
Podziel się

W lutym bank informował o planach zwolnienia do 580 osób.

Kolejne zwolnienia w BPH. Tym razem prawie 500 osób
(PAP/Andrzej Rybczyński)
bEhKlvVN

W dalszej racjonalizacji zatrudnienia BPH chce zwolnić w ramach zwolnień grupowych do 465 pracowników. Zarząd przystąpił do negocjacji z zakładowymi organizacjami związkowymi. W lutym bank informował o planach zwolnienia do 580 osób.

_ - W obliczu sytuacji makroekonomicznej i planowanego połączenia z GE Money Bankiem, podejmujemy stanowcze kroki, które w długoterminowej perspektywie zapewnią naszemu bankowi siłę, bezpieczeństwo i dobrą kondycję. Wierzymy, że możemy uzyskać znaczące oszczędności poprzez optymalizację naszej sieci dystrybucji _ - poinformował Józef Wancer, prezes Banku BPH.

_ - Będziemy koncentrować się na przygotowaniach do połączenia, dalszym rozwoju i unowocześnianiu naszej oferty oraz utrzymaniu wysokiego poziomu obsługi klientów. Zbliżająca się fuzja z GE Money Bankiem umocni naszą pozycję konkurencyjną, da nam i naszym klientom nowe możliwości rozwoju. Już teraz mamy istotne osiągnięcia w cross-sellingu naszych produktów _ - dodał prezes.

bEhKlvVP
bEhKlvVV

Zarząd Banku ma nadzieję, że przyjęte w toku negocjacji z organizacjami związkowymi rozwiązania osłonowe uwzględniające możliwości banku pozwolą zminimalizować koszty społeczne tego procesu.

BPH podał, że zgodnie z przepisami proces negocjacji ze związkami zawodowymi potrwa nie dłużej niż 20 dni od zawiadomienia na piśmie zakładowych organizacji związkowych.

bEhKlvWq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)