Notowania

sponsorowane
13.07.2015 12:00

Konta za zero złotych. Które wybrać, by naprawdę zyskać?

Warto przyglądać się ofertom, podchodzić do nich krytycznie, kalkulować i nie bać się zmian, jeśli mogą nam wyjść na dobre.

Podziel się
Dodaj komentarz

_ Artykuł sponsorowany _

Znana twarz zapewniająca z telewizyjnego ekranu przyszłych klientów, że wraz z nowym rachunkiem bankowym otwierają się przed nimi nowe perspektywy życiowe. Obietnica otrzymania mnóstwa prezentów, zapowiedź pieniędzy, które nie chcą się od nas odlepić, mimo wydawania ich garściami. Jak rozsądnie wybrać konto lawirując pomiędzy hałaśliwymi ofertami? To nie jest proste, zwłaszcza że każdy potrzebuje czegoś innego. Dla pewnych grup klientów najważniejsze będzie to, że mogą płacić za zakupy nie wyciągając portfela z kieszeni, a inni cenić będą możliwość dowiedzenia się wszystkiego w ludzkiej, żywej rozmowie z realnym doradcą a nie z automatycznym, wygenerowanym komputerowo głosem w telefonie.

Łatwo popaść w przekonanie, że trzymając się swoich przyzwyczajeń narażamy się na ogromną stratę przepłacając za obsługę naszych kont. I czasem nawet może to być prawdą. Dlatego warto przyglądać się ofertom, podchodzić do nich krytycznie, kalkulować i nie bać się zmian, jeśli mogą nam wyjść na dobre. Lub przeciwnie - nie zmieniać tego, co jest korzystne i czego jesteśmy pewni.

Wielu Polaków popełnia podstawowy błąd zakładając, że wszystkie instytucje finansowe są takie same, a lojalność wobec klienta i wysoka jakość obsługi to tylko chwyt marketingowy.

A jednak wybierając bank i konkretną jego propozycję, decydujemy o własnych finansach. To najlepszy powód, by takie decyzje poprzedzać gruntownym rozeznaniem na rynku.

Warto więc poświęcić chwilę uwagi informacjom na temat nowego rachunku: *jego ewentualnego oprocentowania, zasadom, na jakich działa karta płatnicza, jakie są jej koszty, ile zapłacimy za prowadzenie naszych finansów, ile za przelewy, ile za pobranie gotówki z bankomatu. *To ważne wiadomości. Ponadto banki oferują często ciekawe programy premiowe, pozwalające nie tylko zaoszczędzić, ale i zarobić na koncie. Ale i to nie powinno być koronnym argumentem wyboru.

Ważne jest również, czy możemy pójść do oddziału i porozmawiać, aby poznać ofertę albo wypłacić tam pieniądze czy zapłacić rachunki. Wiele banków opłatami i prowizjami zniechęca do "odwiedzin" i chętnych do kontaktu przekierowuje na infolinię albo na internetowy czat.

Kasa Stefczyka nie podąża tym trendem i ceni sobie osobisty kontakt ze swoimi Członkami, dlatego ma ofertę dla tych, którzy nie chcą płacić dużo.

Konto IKS Classic to oferta dla osób, które nie zachłystują się nowinkami, nie potrzebują zbliżeniowej naklejki na telefon, jednak mają swoje finanse pod kontrolą i cenią sobie wsparcie doradców w oddziale. W bankowości elektronicznej zależy im na wsparciu w postaci ułatwienia przelewów i zapewnienia informacji o stanie konta lub o jakichkolwiek ruchach na koncie (powiadomienie e-mail lub SMS). IKS Classic to konto wyposażone w liczne udogodnienia, w tym również internetowy dostęp do konta 24 godziny na dobę.

Przelewając swoją wypłatę, stypendium, kieszonkowe, czy każdy inny dochód, prowadzenie konta IKS Classic można mieć za darmo. Jest tylko jeden warunek - za konto nie zapłacimy w tym miesiącu, w którym suma wpływów z innych rachunków niż rachunek własny w Kasie wyniesie minimum 1500 zł. Dodatkowo, każdy użytkownik konta ma możliwość bezpłatnego korzystania z sieci ponad 900 bankomatów SKOK24, eCard i GlobalCash w całej Polsce, dzięki bezpłatnie wydanej i obsługiwanej przez pierwszy rok od wydania karcie płatniczej VISA. Konto w Kasie Stefczyka to również bezpłatne przelewanie pieniędzy na dowolne konto (wyjątek stanowią jedynie przelewy do ZUS i US) w bankowości internetowej.

To jednak nie wszystko - Kasa Stefczyka przygotowała promocję "Kolekcjoner korzyści" dla dołączających do Kasy, którzy do 31.08.2015 r. założą konto IKS Classic. Warto przyjrzeć się bliżej ofercie i promocji Kasy zamieszczonej w rankingu, bo patrząc na zestawienie, jest ona bardzo opłacalna!

Kasa Stefczyka oferuje też dedykowane konto dla osób, które jeszcze nie ukończyły 25 lat. To klientela wymagająca, obeznana z Internetem, oczekująca dostępu do bankowości przez całą dobę, ale również potrzebująca czasem koła ratunkowego w postaci pożyczki o niższym oprocentowaniu czy porady opiekuna finansowego.

Przeglądając oferty kont osobistych, warto porównać, czy któryś z banków może przebić ofertę Kasy Stefczyka i trafić do klientów z innymi oczekiwaniami. Oto dziesięć ofert instytucji finansowych, które opierają swoje propozycje o zero, starając się zapewnić klientom prawdziwą wartość.

| KASA STEFCZYKA - IKS Classic | |
| --- | --- |
| Opłata za założenie konta | 0 zł |
| Miesięczna opłata za prowadzenie konta | 0 zł w miesiącu, w którym wpływy na to konto wynoszą 1500 zł miesięcznie |
| Opłata za wydanie karty | 0 zł |
| Warunkowe zasady związane z kartą | nie ma |
| Przelewy internetowe | 0 zł (oprócz przelewów do ZUS i US) |
| Wypłata z bankomatów | Z bankomatów sieci SKOK24, eCard i GlobalCash na terenie Polski – darmowa |
| Inne bankomaty krajowe | 4 zł Osoby do 25 roku życia posiadające kartę Visa dla młodych mogą korzystać ze wszystkich bankomatów za darmo w ramach promocji do końca 2015 roku. |
| Bankomaty poza granicami Polski | 3% min 10 zł |
| Walory posiadania konta w Kasie Stefczyka | * do końca sierpnia 2015 jest możliwość skorzystania z oferty „Kolekcjoner korzyści”. Osoby dołączające do Kasy i zakładające konto IKS Classic, otrzymują 100 darmowych krajowych przelewów do wykorzystania w placówkach do końca 2015 r. (z wyłączeniem ZUS i US). Dodatkowo osoby, które spełniły powyższe warunki i złożą deklarację przelewy swojego dochodu na konto w Kasie Stefczyka mają możliwość otrzymania pożyczki 1000 zł za 0 zł (bez żadnych kosztów: bez prowizji, bez oprocentowania, bez ubezpieczenia). Szczegóły promocji w Regulaminie. * bezpośredni kontakt z konsultantami w ponad 400 placówkach w całym kraju * możliwość ustawienia powiadomienia SMS-em (koszt 20 groszy za komunikat) lub mailem (bezpłatnie) o zdarzeniach na rachunku * Osoby, których dochód wpływa na rachunek IKS Classic w Kasie Stefczyka, mają możliwość ubiegania się o atrakcyjną obniżkę oprocentowania wybranych
pożyczek. |

##Bank BPH - Lubię to! Konto
Opłata za założenie konta 0 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie konta 0 zł
Opłata za wydanie karty 6 zł Visa, 3 zł NFC
Warunkowe zasady związane z kartą opłaty można uniknąć dzięki wykonaniu 4 transakcji przy użyciu karty
Przelewy internetowe 0 zł
*Polecenie zapłaty * 2 zł
Wypłata z bankomatów darmowe
Inne bankomaty krajowe darmowe
Bankomaty poza granicami Polski 2,5%, minimum 2 zł + 2% za przewalutowanie
*Walory rachunku * * bezpłatny dostęp do wszystkich bankomatów w kraju * 3% moneyback od transakcji kartą debetową w sklepach stacjonarnych i internetowych, * brak opłat za podstawowe operacje na rachunku
##Inteligo - Konto Prywatne
Opłata za założenie konta 0 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie konta 0 zł
Opłata za wydanie karty 4 zł
Warunkowe zasady związane z kartą opłaty można uniknąć dzięki wykonaniu miesięcznie transakcji na kwotę 100 zł łącznie przy użyciu karty
Przelewy internetowe 0 zł
*Polecenie zapłaty * 0 zł
Wypłata z bankomatów wypłaty z bankomatów PKO BP i BZ WBK 0 zł
Inne bankomaty krajowe 5 zł za każdą wypłatę
Bankomaty poza granicami Polski 3%, minimum 10 zł
Walory rachunku * "Dobro procentuje" - możliwość wsparcia inicjatyw charytatywnych poprzez wskazanie beneficjenta wypłacanych przez bank odsetek od transakcji, * możliwość zdalnego uzyskania kredytu odnawialnego
##ING - Konto z Lwem Direct
Opłata za założenie konta 0 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie konta 0 zł
Opłata za wydanie karty 15 zł za wydanie naklejki zbliżeniowej, 7 zł opłaty miesięcznej za naklejkę, pozostałe karty bezpłatne
Warunkowe zasady związane z kartą opłaty można uniknąć dzięki wykonaniu miesięcznie transakcji na kwotę 300 zł
Przelewy internetowe 0 zł
Przelew natychmiastowy 5 zł Elixir Express
*Polecenie zapłaty * 0 zł
Wypłata z bankomatów 0 zł
Inne bankomaty krajowe 0 zł
Bankomaty poza granicami Polski 3% kwoty
Walory rachunku * Finansometr - zarządzanie domowymi finansami, *program lojalnościowy "Bankujesz - zyskujesz", zniżka 10% na OC i Assistance, * loteria z możliwością wygrania 50 000 zł za płatności kartą
##mBank - e-konto
Opłata za założenie konta 0 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie konta 0 zł
Opłata za wydanie karty opłata miesięczna 7 zł za kartę Visa i MasterCard
Warunkowe zasady związane z kartą można uniknąć opłaty dzięki wykonaniu operacji o wartości 200 zł przy użyciu karty
Przelewy internetowe 0 zł
Przelew natychmiastowy Blue Cash 5 zł
*Polecenie zapłaty * 0 zł (koszt korzystania z usługi - 2 zł!)
Wypłata z bankomatów 0 zł
Inne bankomaty krajowe 0 zł
Bankomaty poza granicami Polski 3% min 9 zł
Walory rachunku * Możliwość zakupu jednostek funduszy inwestycyjnych, * bankowość mobilna, * przelewy bez konieczności podawania numeru rachunku, tylko na nr telefoniczny, * płatność zbliżeniowa telefonem (tylko dla posiadaczy telefonów w sieci T-Mobile, Orange)
##Alior Bank - Konto Wyższej Jakości
Opłata za założenie konta 0 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie konta 0 zł, jeśli minimalny wpływ wnosi 2 500 zł lub transakcje sięgają kwoty 700 zł. Jeśli nie - koszt prowadzenia rachunku to 12 zł miesięcznie
Opłata za wydanie karty 0 zł
Warunkowe zasady związane z kartą brak
Przelewy internetowe 0 zł
Przelew natychmiastowy Blue Cash do 5 000 zł, ExpresElixir do 20 000 zł bez opłat
*Polecenie zapłaty * 0 zł (koszt korzystania z usługi - 2 zł!)
Wypłata z bankomatów 0 zł
Inne bankomaty krajowe 0 zł
Bankomaty poza granicami Polski 0 zł
Walory rachunku * stałość opłat gwarantowana przez 5 lat, * promocje "Mapa okazji", * naklejki zbliżeniowe na telefon, * możliwość płacenia telefonem (T-Mobile), * cashback, * ubezpieczenie przed działaniami nieuprawnionymi.
##Millennium Konto 360 stopni
Opłata za założenie konta 0 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie konta 8 zł, jeśli nie spełni się wymagania, nakładającego na klienta obowiązek wpłacenia w 7 zł (opłata nie jest pobierana przez 2 pierwsze miesiące, potem można jej uniknąć)
Opłata za wydanie karty 7 zł od trzeciego miesiąca od założenia konta
Warunkowe zasady związane z kartą opłaty można uniknąć, jeśli wpływy miesięczne na konto sięgają 1000 zł i jeśli wykona się jedną operację kartą debetową
Przelewy internetowe 0 zł
Przelew natychmiastowy Blue Cash do 5 000 zł, ExpresElixir do 20 000 zł bez opłat
*Polecenie zapłaty * 0 zł (koszt korzystania z usługi - 2 zł!)
Wypłata z bankomatów 0 zł
Inne bankomaty krajowe 0 zł, jeśli zrealizowany został warunek wpłat 1000 zł na konto i transakcji kartą debetową, w przeciwnym wypadku 1 zł BZ WBK i Cash4You, pozostałe 5 zł
Bankomaty poza granicami Polski jeśli nie spełniono warunków (1000 zł wpływu, transakcja kartą debetową) - 2,5% min 9 zł oraz koszt przewalutowania
Walory rachunku * Rok ubezpieczenia assistance (lekarz, hydraulik), * "Inspiracje" - rabaty na produkty oferowane przez partnerów banku, * możliwość przesyłania środków na adres e-mail lub numer telefonu.
##Smartbank - Smartkonto
Opłata za założenie konta 0 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie konta 0 zł
Opłata za wydanie karty 0 zł
Warunkowe zasady związane z kartą brak
Przelewy internetowe 0 zł
Przelew natychmiastowy brak możliwości
*Polecenie zapłaty * 5 zł miesięcznie za możliwość korzystania z bezpłatnych poleceń zapłaty
Wypłata z bankomatów 0 zł
Inne bankomaty krajowe 0 zł
Bankomaty poza granicami Polski 0 zł + 3%
Walory rachunku * Nowoczesne aplikacje mobilne, *cashback, * bezpłatne konto
##Raiffeisen Polbank - Wymarzone Konto
Opłata za założenie konta 0 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie konta 0 zł
Opłata za wydanie karty 15 zł naklejka zbliżeniowa, opłata miesięczna za kartę 3 zł
Warunkowe zasady związane z kartą opłata miesięczna za kartę jest bezwarunkowa
Przelewy internetowe 0 zł
Przelew natychmiastowy brak możliwości
*Polecenie zapłaty * 0 zł
Wypłata z bankomatów 0 zł
Inne bankomaty krajowe 0 zł
Bankomaty poza granicami Polski 3% min. 8 zł
Walory rachunku * Gwarancja niezmienności opłat przez cały czas trwania umowy, * oprocentowanie rachunku, * bezpłatne ubezpieczenie do karty debetowej, * pomoc w podróży (lekarz i mechanik samochodowy w przypadku niekorzystnych zdarzeń w podróży zagranicznej)
##Credit Agricole
Opłata za założenie konta 0 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie konta 9,90 zł miesięcznie, 0 zł w przypadku wpływu 1500 zł miesięcznie na konto
Opłata za wydanie karty 7,90 zł
Warunkowe zasady związane z kartą opłaty można uniknąć, jeśli wykona się przy użyciu karty operacje na kwotę min. 500 zł
Przelewy internetowe 0 zł
Przelew natychmiastowy brak możliwości
*Polecenie zapłaty * 0 zł
Wypłata z bankomatów 0 zł
Inne bankomaty krajowe 0 zł
Bankomaty poza granicami Polski 5 zł +3% za przewalutowanie
Walory rachunku * Promocje dla nowych klientów - za aktywne korzystanie z konta przez 18 miesięcy można uzyskać premię do 1000 zł, * ubezpieczenie za 4,99 zł miesięcznie, * możliwość uczestniczenia w loterii, w której nagrodą jest dwukrotność pensji.
Tagi: sponsorowane, banki
Źródło:
Artykuł sponsorowany
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz