Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kredyt Bank zwalnia - odejdzie 300 osób

0
Podziel się:

Dodatkowo spółki z grupy nie przedłużą umów z 200 osobami.

Kredyt Bank zwalnia - odejdzie 300 osób
(PAP/Piotr Rybarczyk)
bEDxuUzp

Kredyt Bank planuje zwolnienia grupowe - odejdzie maksymalnie 300 osób. Jest to wynik pogorszenia sytuacji gospodarczej i konieczności obniżenia kosztów.

Kolejnych 200 osób straci pracę w spółkach grupy. Z tymi ludźmi firma nie przedłuży umów.

_ - Zarząd banku informuje, że w związku z pogorszeniem sytuacji gospodarczejoraz koniecznością obniżenia kosztów prowadzonej działalności, podjął decyzję o zmniejszeniu zatrudnienia. W Banku planowane jest zmniejszenie zatrudnienia obejmujące do 300 osób w formie zwolnień grupowych. W wyniku konsultacji z Radą Pracowników zostały uzgodnione procedury, warunki, terminy oraz poziom optymalizacji zatrudnienia _ - głosi komunikat.

bEDxuUzr

W końcu stycznia Kredyt Bank podał, że według wstępnych, nieaudytowanych danych odnotował nie mniej niż 60 mln zł skonsolidowanego zysku netto w IV kw. 2008 r. wobec 109,53 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej rok wcześniej. Odpisy netto z tytułu utraty wartości aktywów finansowych i innych aktywów oraz rezerw wyniosły -38,1 mln zł

Kredyt Bank opublikuje skonsolidowany rozszerzony raport za IV kw. 2008 r. 12 lutego.

Skonsolidowany zysk netto banku wyniósł w III kw. 115,5 mln zł, co oznacza wzrost o 16,2% r/r, a po trzech kwartałach sięgnął 260,3 mln zł i był niższy o 7,4% niż rok wcześniej.

bEDxuUzS
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)