Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kredyt będzie łatwiej dostać? Banki tak zapowiadają

0
Podziel się

Wzrostu akcji kredytowej spodziewa się 69 proc. placówek bankowych, spadku tylko 4 procent.

Kredyt będzie łatwiej dostać? Banki tak zapowiadają
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEgnuTGZ

Akcja kredytowa rosła w kwietniu w 58 proc. placówek bankowych, malała w 16 proc., a w pozostałych nie zmieniła się. Natomiast wzrostu akcji kredytowej spodziewa się 69 proc. placówek bankowych, spadku tylko 4 procent.

Tak wynika z najnowszego badania koniunktury bankowej Pengab za kwiecień 2012 roku przygotowanego przez Związek Banków Polskich oraz Pentor. Największą poprawę odnotowano w przypadku kredytów konsumenckich.

_ - Ponad połowa badanych placówek bankowych deklaruje, że obserwuje wzmożone zainteresowanie konsumentów kredytami złotowymi _ - wyjaśnia Marcin Idzik z TNS Pentor..

bEgnuTHb

Idzik poinformował też, że wskaźnik koniunktury bankowej Pengab spadł w kwietniu 2012 r. w stosunku do ostatniego marcowego pomiaru do 26,1 pkt z 28,8 pkt. _ Wskaźnik Pengab za kwiecień jest niższy niż za marzec. W szczególności ten spadek zawdzięczamy jednej sprawie - zaobserwowaliśmy bezprecedensowe spadki ocen na rynku depozytowym _ - powiedział.

Dodał, że w najbliższym czasie spodziewa się, iż obserwowana będzie stopniowa stabilizacja i poprawa. _ Ogólnie, prognozy są dość optymistyczne _ - stwierdził.

Z badania Pentora wynika, że depozyty złotowe rosły w 43 proc. placówek bankowych, a spadały w 17 proc. Lokaty terminowe rosły łącznie w 43 proc. placówek, a spadały w 21 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Kredyt na dom? Jak go załatwić? Kredyty na dom co do zasady nie różnią się od mieszkaniowych, ale ich załatwienie jest bardziej pracochłonne
Zobacz o ile mniejszy dostaniesz kredyt Trzyosobowa rodzina o dochodach 5 tys. zł netto może zaciągnąć średnio 28,2 tys. zł kredytu gotówkowego na rok.
Zdecydowali. Kredyty na razie nie zdrożeją Europejski Bank Centralny nie zmienił stóp procentowych. Główna stopa referencyjna wynosi więc nadal 1,50 procent.
bEgnuTHC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)