Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Konrad Pluciński
|

Kredyt z gwarancją najniższej raty, ale gwarancja tylko dla wytrwałych

0
Podziel się:

Najniższa rata pożyczki przez cały okres kredytowania - to gwarancja jaką daje Alior Bank. Sprawdziliśmy, kiedy można za niej skorzystać

Kredyt z gwarancją najniższej raty, ale gwarancja tylko dla wytrwałych
(vizafoto - Fotolia.com)

*Alior Bank oferuje pożyczkę gotówkową zapewniając w reklamie, że zawsze, przez cały czas spłacać będziemy najniższe raty. Jeśli inny bank wprowadzi lepszą ofertę od nich, Alior obniży nam raty, abyśmy cały czas mieli taniej. Aby skorzystać z tego przywileju, trzeba spełnić kilka warunków. Konrad Pluciński, ekspert MarketMoney.pl sprawdza, jakich. *

Do kwoty 150 tys. zł nie potrzebujemy zabezpieczeń, aby otrzymać pożyczkę. Osoby uzyskujące dochody z tytułu umowy o pracę mogą ją dostać jedynie na podstawie wyciągów z konta, nawet jeśli są klientami innego banku. Wniosek złożymy przez internet, bez konieczności wizyty w oddziale, co znacznie skraca czas potrzebny na uzyskanie pożyczki - pieniądze możemy dostać nawet w jeden dzień.

Prowizji za uruchomienie nie unikniemy - zapłacimy nawet 5 proc. kwoty kredytu. Będzie mniej, jeśli zdecydujemy się skorzystać z ubezpieczeń. Zmniejszy się wtedy nawet do 2 proc., za to musimy pamiętać o kosztach ubezpieczenia. Zaciągając pożyczkę na okres nie dłuższy niż 5 lat otrzymamy oprocentowanie stałe, którego wysokość jest uzależniona między innymi od wiarygodności kredytowej kredytobiorcy, kwoty pożyczki, okresu kredytowania, czy dodatkowych produktów banku z których skorzystamy. Niestety nie będzie ono niższe niż 10,10 procent, a może sięgnąć nawet 16. Pożyczki na dłuższy okres będą miały oprocentowanie zmienne.

R E K L A M A

Do kredytu Alior Bank oferuje gwarancję najniższej raty. Nic nas ona nie kosztuje, a będziemy mogli z niej skorzystać w dowolnym momencie spłaty kredytu. Sprawa wydaje się prosta - bierzemy pożyczkę gotówkową w Alior Banku, a jeśli w dowolnym momencie jej trwania, w innym banku znajdziemy kredyt z niższą ratą, to możemy skorzystać z gwarancji. Nasz bank zaoferuje nam wtedy jeszcze niższą ratę.

W praktyce nie jest to aż tak proste. Przede wszystkim nowy kredyt musi być na taką samą kwotę i okres, jak pożyczka w Alior Banku. Nie ma problemu, jeśli najdziemy kredyt z niższą ratą jeszcze przed podpisaniem umowy (lub do 15 dni po jej podpisaniu). W takiej sytuacji Alior Bank zaoferuje niższą ratę, gdy tylko kwota kredytu i okres spłaty będą takie same. Jeśli z gwarancji będziemy chcieli skorzystać w czasie spłaty pożyczki (po 15 dniach od podpisania umowy), to nowy kredyt musi być na taką samą kwotę jak aktualne saldo zadłużenia obecnej pożyczki, a okres taki, jaki pozostał do końca spłaty. W takim przypadku musimy się zwrócić do Alior Banku z prośbą o informację o aktualnym saldzie zadłużenia.

Rata zostanie obniżona po przedstawieniu formularza informacyjnego (wydanego zgodnie z Ustawą o Kredycie Konsumenckim) potwierdzającego korzystniejsze warunki z oferty innego banki. Jeśli Alior Bank będzie zmuszony do obniżenia oprocentowanie poniżej 9,9 procent, to formularz niestety nie wystarczy. Musimy wtedy przynieść podpisaną z innym bankiem umowę kredytową. To niestety będzie możliwe jedynie w przypadku, gdy spłacając jeden kredyt będziemy nadal posiadać zdolność kredytową na nowy.

Zarówno formularz informacyjny, jak i umowa nie mogą być starsze niż 14 dni. Musimy pamiętać, że jeśli pożyczka w Alior Banku została uruchomiona z ubezpieczeniem na życie, to nowa oferta też musi być objęta ubezpieczeniem. Obniżkę dostaniemy pod warunkiem, że nie mieliśmy żadnych zaległości w spłacie i nie robiliśmy częściowych nadpłat. Zmiany zostaną wprowadzone aneksem do umowy pożyczki.

Z gwarancji możemy korzystać wielokrotnie. Oferty konkurencji muszą być jednak na tyle dla nas korzystne, że będzie nam się opłacać spełnić ponownie wszystkie formalności. Gwarancja najniższej raty może się okazać opłacalna, gdy bierzemy kredyt na dłuższy okres czasu. Trudno przewidzieć, jak będzie wyglądał rynek za parę lat - jeśli oferty kredytowe będą bardziej atrakcyjne, to dzięki gwarancji Alior Banku nie będziemy przepłacać.

giełda
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
MarketMoney.pl
KOMENTARZE
(0)