Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kredyty ratalne w ubiegłym roku

0
Podziel się:

W minionym roku nie zmniejszyło się zainteresowanie sprzedażą ratalną.

bEIZVwMl

Największe firmy pośrednictwa kredytowego udzieliły kredytów na ponad 7 mld zł., czyli o ok. 40 proc. więcej niż w 1999 roku.

Największy udział wśród 13 spółek na rynku ma wrocławska spółka Lukas, która w tym okresie pośredniczyła w udzieleniu pożyczek o wartości blisko 2 mld zł.
Firma ta od dawna jest liderem na rynku pośrednictwa kredytowego. W 1999 roku jej dynamika przyrostu udzielonych kredytów była ujemna. Jednak w minionym roku Lukas zanotował ponad 25-proc. wzrost wartości akcji kredytowej.

Druga na rynku jest lubelska firma Żagiel (ok. 26 proc. jej akcji ma Kredyt Bank). W 2000 roku firma ta udzieliła o około 331 mln zł więcej kredytów niż w poprzednim roku.

bEIZVwMn

Akcja kredytowa trzeciej na rynku spółki - AIG-Credit (100 proc. ma amerykański koncern finansowy AIG) - przyniosła wzrost o 11 proc. do 980,6 mln zł.

Okazało się, iż mimo ubiegłorocznego spadku popytu na samochody - Polskie Towarzystwo Finansowe i Dominet (specjalizują się one tylko w kredytowaniu zakupu samochodów) mogą zaliczyć 2000 rok do udanych. Łączna wartość ich akcji kredytowych wzrosła o 84 proc.

bEIZVwMO
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)