Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Tomasz Zalewski
|

Madoff oskarża banki: Musiały wiedzieć

0
Podziel się:

Okazywali rozmyślną ślepotę - powiedział sprawca afery finansowej stulecia.

Madoff oskarża banki: Musiały wiedzieć
(PAP/EPA)

Banki musiały wiedzieć o moich oszustwach - powiedział sprawca afery stulecia Bernard Madoff w wywiadzie dla dziennika _ New York Times _, przeprowadzonym w więzieniu.

Madoff, były makler giełdowy, odsiaduje karę 150 lat więzienia za oszukiwanie swoich inwestorów. Stracili oni łącznie około 75 miliardów dolarów, powierzając mu swoje pieniądze, które następnie zostały wykorzystane w gigantycznej piramidzie finansowej.

W wywiadzie dla _ NYT _ Madoff powiedział, że członkowie jego rodziny nie wiedzieli o jego przestępstwach. Utrzymywał jednak, że banki i fundusze hedgingowe _ były wspólnikami _ w jego operacjach finansowych. Wcześniej twierdził, że nie były one w żaden sposób uwikłane.

Madoff powiedział, że rozmaite banki - których nazw jednak nie podał - okazywały _ rozmyślną ślepotę _ w obliczu jego nielegalnych kombinacji, nie chcą dostrzec rozbieżności między dokumentami swoich transakcji, jakie przekazywał kontrolerom rządowym, a innymi informacjami, którymi dysponowały.

_ - Oni musieli wiedzieć. Ich postawa była jednak taka: jeśli robisz coś złego, nie chcemy o tym wiedzieć _ - wyjaśnił.

W wywiadzie utrzymywał również, że pomaga prawnikowi Irvingowi H. Picardowi, który z upoważnienia sądu stara się odzyskać na rzecz ofiar oszusta utracone przez nich miliardy dolarów.

Madoff został aresztowany w grudniu 2008 r. Wśród oszukanych przez niego osób były znane postacie ze świata biznesu i rozrywki.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t36670.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zarobila;dzieki;madoffowi;odda;majatek,118,0,739446.html) Zarobiła dzięki Madoffowi, odda majątek Wdowa po kliencie, twórcy piramidy zgodziła się oddać ponad 7 mld dolarów jego ofiarom.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/13/t38413.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/pol;miliarda;dolarow;dla;ofiar;madoffa,249,0,731129.html) Pół miliarda dolarów dla ofiar Madoffa Szwajcarski prywatny bank UBP zawarł ugodę z syndykiem, który walczy o interesy oszukanych.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/149/110741_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-kariera/czarna-piatka-ktora-wpedzila-swiat-w-kryzys,0,675581.html) Czarna piątka, która wpędziła świat w kryzys Dokładnie dwa lata temu, w "krwawą niedzielę" 15 września 2008 roku, Richard Fuld ogłosił światu hiobową wiadomość: Lehman Brothers, 158-letni bank zbankrutował. Zaraz potem prezes spokojnie poszedł na siłownię.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)