Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Moody's negatywnie ocenia polskie banki

0
Podziel się:

Agencja obniżyła ratingi BRE Banku oraz Getin Banku do negatywnej ze stabilnej.

Moody's negatywnie ocenia polskie banki
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Agencja ratingowa Moody's Investors Service uważa, że perspektywy kredytowe dla polskiego sektora bankowego są negatywne i obniżyła perspektywy ratingów BRE Banku oraz Getin Banku do negatywnej ze stabilnej.

_ - Fundamentalne perspektywy kredytowe dla polskiego sektora bankowego są negatywne, co odzwierciedla zwiększone prawdopodobieństwo tego, że fundamentalne dane finansowe krajowych banków ucierpią z powodu trwających zawirowań w globalnym sektorze finansowym, który już objął także Europę Środkową i Wschodnią _ - głosi komunikat agencji.

Decyzja ta jest również pochodną oczekiwań agencji co do wzrostu presji kapitałowej, skłaniającej banki do przyjmowania bardziej _ defensywnej _ strategii w zakresie płynności, a także oczekiwań co do spowolnienia gospodarczego.

ZOBACZ TAKŻE:

Równocześnie agencja zaznacza, że perspektywy kredytowe dotyczące polskiego sektora bankowego odnoszą się do kolejnych 12-18 miesięcy. Nie stanowią one jednak podstawy co do podniesienia lub obniżenia ratingów.

Jednocześnie Moody's opublikował jednak komunikaty, w których poinformował o obniżeniu perspektyw ratingów dla BRE Banku i Getin Banku.

W przypadku Getin Banku, decyzja dotyczy długoterminowego ratingu depozytów w złotych i walutach obcych (Ba2) oraz ratingu siły finansowej (D). W przypadku BRE Banku Moody's obniżył perspektywę ratingu siły finansowej (D), natomiast utrzymał perspektywy dla krótko- i długoterminowych ratingów depozytowych (odpowiednio: A2 i Prime-1).

CZY POLSKI SYSTEM BANKOWY JEST bezpieczny?

PODYSKUTUJ O TYM NA FORUM.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)