Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Na co NBP wydał w zeszłym roku ponad 28 mln zł?

0
Podziel się

Dobre wyniki pozwalają bankowi inwestować w edukację.

Na co NBP wydał w zeszłym roku ponad 28 mln zł?
(Serkan Eldeleklioglu - <br />Bora Omerogullari - <br />Ozan Atasoy/CC/Flickr)
bEgOdwQB

Dobre wyniki pozwalają bankowi takie kwoty przeznaczać na działalność edukacyjną.

Prezes Narodowego Banku Polskiego zapewnił, że wynik finansowy banku centralnego jest - jak na czasy kryzysu - imponujący. Nie chciał jednak podać szczegółów.

_ - Na tym etapie mówienie o konkretnych liczbach, jeśli chodzi o zysk Narodowego Banku Polskiego, byłoby niewłaściwe i wysoce nieprofesjonalne. Mieliśmy kryzys, sytuację, która mogłaby nas skłaniać do gorszych wyników. Dzięki zarządzaniu zarówno rezerwami, jak i oszczędnościom poczynionym w banku, będziemy się mogli pochwalić dobrym wynikiem _ - zaznaczył Skrzypek.

bEgOdwQD

Ocenił, że wśród wyników NBP od 2004 roku, które oscylowały między minus 12 mld 270 mln zł a około 4,4 mld zł, zysk NBP za 2009 r. będzie znaczący. _ Może nie ten najwyższy, ale znaczący; na czasy kryzysu naprawdę imponujący _ - podkreślił.

Prezes NBP zaznaczył, że wartość nakładów na działalność edukacyjną NBP systematycznie rośnie. W 2007 r. wyniosły one ok. 10 mln zł, rok później - ponad 13 mln zł, a w 2009 r. - 28,7 mln zł. W tym roku dofinansowanie projektów edukacyjnych ma wynieść 34 mln zł.

Skrzypek zapewnił dziennikarzy, że proces edukacji ekonomicznej, w której bierze udział NBP, będzie kontynuowany i rozwijany. - _ W tym roku zyskujemy dodatkowego partnera - fundację NBP - która wzmocni naszą zdolność do finansowania ważnych dla edukacji obszarów. Edukacja będzie w dużej mierze kierowana do młodzieży szkolnej, jak i studentów. Już dzisiaj jest to największy segment naszej akcji edukacyjnej _ - podkreślił.

NBP chce również finansować studia podyplomowe m.in. w takich dziedzinach, jak polityka pieniężna czy makroekonomiczna. _ Umiejętność świadomego korzystania z instrumentów finansowych powinien posiadać każdy obywatel i klient banku, aby mógł skorzystać z dobrodziejstw systemu finansowego _ - powiedział.

bEgOdwQJ

ZOBACZ TAKŻE:

bEgOdwRe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)