Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Na szczycie UE przeciwko wysokim premiom bankierów

0
Podziel się:

Za systemem sankcji szczególnie opowiada się Sarkozy.

Na szczycie UE przeciwko wysokim premiom bankierów
(PAP/EPA)

W Brukseli rusza szczyt Unii Europejskiej. Przywódcy będą się zastanawiać nad sankcjami dla banków, za nadmierne wynagrodzenia dla menedżerów.

Szefowie rządów i głowy państw będą również rozmawiać o kolejnych bodźcach finansowych, które miały by być wprowadzone przez państwa G20 dla ożywienia gospodarki.

Wiele krajów w UE chce regulować premie wypłacane w bankach. Wskazuje że to one i nadmierne ryzyko podejmowane przez bankierów stały się głównymi przyczynami kryzysu.

USA i Wlk Brytania przeciw. Za Niemcy i Francja

Jak na razie pomysły regulowania premii są odrzucane przez USA i Wielką Brytanię, pomysł popierają Niemcy i Francja. Kwestia ma być dyskutowana pod koniec września na szczycie G20 w Pittsburghu.

_ _

Projekt oświadczenia został rozesłany przed szczytem, teraz zostanie wypracowane wspólne stanowisko 27 krajów UE.

Francuski prezydent Nicolas Sarkozy, zagroził wręcz opuszczeniem szczytu, jeżeli system rekompensat za skutki nadmiernego ryzyka nie zostanie przyjęty.

_ - Mamy pewne propozycje, jak uzyskać lepszą równowagę tak, aby nie zachęcać do podejmowania nadmiernego ryzyka. Uważamy, że był jednym z głównych źródeł powstawania tego kryzysu finansowego, _ powiedział premier Szwecji Fredrik Reinfeldt, Szwecja obecnie przewodzi w UE. W szczycie w Brukseli bierze udział premier Polski Donald Tusk.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)