Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nie będzie ułatwień przy wprowadzaniu euro

Unijni przywódcy zgodnie uznali, iż nie należy zmieniać zasad wejścia do strefy euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Stefan Kraszewski)

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Barroso oraz premier kierujących Unią Czech Mirek Topolanek powiedzieli, że na niedzielnym szczycie przywódcy byli zgodni co do tego, iż nie należy zmieniać zasad wejścia do strefy euro.

_ - Jest przekonanie, że zmiana zasad, by wejść do strefy euro, obecnie byłaby błędem _ - powiedział Topolanek.

Niemniej przyznał, że _ debata idzie w kierunku dyskusji o tym, czy kryteria nie są zbyt łatwe do spełnienia w czasie dobrej koniunktury, a zbyt trudne w czasie kryzysu _.

Także szef KE przyznał, że _ jest zgodność, iż należy utrzymać zasady paktu stabilizacji i wzrostu _, które określają kryteria rozszerzenia strefy euro. Lecz podkreślił, że nowe kraje nie tylko mają prawo, ale też i obowiązek przyjęcia euro, do czego zobowiązały się w traktatach akcesyjnych.

_ - Mogą liczyć na nasze poparcie. Chcemy, by były członkami eurolandu, oczywiście jeśli zgodzą się, by spełnić kryteria, które są trudne _ - powiedział Barroso.

Raport Money.pl
*Euro w 2012 roku poza naszym zasięgiem * Jak sprawdził Money.pl wciąż nie spełniamy warunków, by przyjąć europejską walutę. zobacz raport Money.pl

*Tusk chce się z PiS dogadać w kwestii euro *

Donald Tuska potwierdził, że polska mapa drogowa w sprawie przyjęcia euro obowiązuje. Zapewnił jednocześnie, że w rozmowach z główną partią opozycyjną _ nie będzie robił dogmatu z żadnego elementu mapy _.

_ - Kalendarz, który przyjął rząd w sprawie wejścia do strefy euro jest obowiązującym _ - powiedział premier na konferencji prasowej po niedzielnym nieformalnym szczycie UE.

_ - Podkreślam, że jeśli pojawi się ze strony PiS gotowość do rozmowy o szczegółach mapy drogowej, to ja nie będę robił dogmatu z żadnego elementu mapy _ - dodał Tusk.

Premier zapewnił, że rząd chce budować konsensus _ wokół polskiej drogi do euro _.

czy zasady wejścia do strefy euro powinny być złagodzone?

PODYSKUTUJ O TYM NA FORUM.

Tagi: wprowadzenie euro w polsce, euro, strefa euro, pieniądze, unia europejska, wiadomości, waluty, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz