Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kredyty mieszkaniowe
10.12.2005 10:41

Nie będzie zakazu dla kredytów walutowych?

Propozycja Związku Banków Polskich dotycząca wprowadzenia bezwzględnego zakazu udzielania hipotecznych kredytów walutowych nie jest rozważna przez Komisję Nadzoru Bankowego.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Propozycja Związku Banków Polskich dotycząca wprowadzenia bezwzględnego zakazu udzielania hipotecznych kredytów walutowych nie jest rozważna przez Komisję Nadzoru Bankowego - poinformował w piątkowym komunikacie NBP. *

"Nie została jeszcze podjęta decyzja, czy i ewentualnie kiedy ograniczenie zostanie wprowadzone. Otwartą pozostaje również kwestia, na jakich zasadach miałoby być oparte ewentualne ograniczenie tj. czy wprowadzone zostaną np. limity odnoszące się do funduszy własnych lub udziału kredytów walutowych w portfelu kredytowym lub aktywach ogółem" - napisano w komunikacie.

"Zaproponowana norma może przybrać całkowicie inną konstrukcję. Złożona przez ZBP propozycja bezwzględnego zakazu udzielania hipotecznych kredytów walutowych nie jest rozważana" - dodano.

Ograniczenie kredytów walutowych proponuje Związek Banków Polskich. Związek proponuje wprowadzenie całkowitego zakazu udzielania kredytów walutowych osobom, które mają dochodów w walucie udzielanego kredytu.

Na ryzyko związane z szybko rosnącym zaangażowaniem banków w kredytowanie w walutach obcych zwracały także uwagę m.in. agencje ratingowe Standard&Poor's i Fitch.

Walutowe kredyty hipoteczne, szczególnie we frankach szwajcarskich, to najpopularniejsze tego typu kredyty w Polsce.

POCZYTAJ TAKŻE:

Tagi: kredyty mieszkaniowe, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz