Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka usa
15.07.2011 06:14

Nie dodrukują pieniędzy. Bernanke się nie zgodził

Szef Fed rozwiał nadzieje na wprowadzenie nowego programu stymulującego gospodarkę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)


Mimo początkowych wzrostów sesja na Wall Street zakończyła się spadkami, gdyż szef Fed Ben Bernanke rozwiał rozbudzone dzień wcześniej nadzieje na wprowadzenie nowego programu stymulującego amerykańską gospodarkę.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 0,44 proc. do 12.437,12 pkt. Nasdaq Comp. zniżkował o 1,22 proc. i wyniósł 2.762,67 pkt. Indeks S&P 500 spadł o 0,67 proc. i wyniósł na koniec dnia 1.308,87 pkt.

Szef amerykańskiej Rezerwy Federalnej Ben Bernanke powiedział wczoraj przed Komisją Bankową amerykańskiego Senatu, że wzrost inflacji obserwowany w tym roku w Stanach Zjednoczonych sprawia, iż Fed nie jest obecnie gotów, by podejmować działanie mające na celu dalsze stymulowanie gospodarki USA.

Rezerwa Federalna _ nie jest w tej chwili gotowa, by podjąć działanie _ - przyznał Bernanke dodając, że sytuacja gospodarcza USA jest obecnie _ bardziej złożona _, a scenariusz na najbliższą przyszłość _ niepewny _.

Inflacja jest jednak bliższa nieformalnemu celowi inflacyjnemu Fedu niż miało to miejsce w sierpniu zeszłego roku, kiedy Fed rozpoczynał kolejny program skupu obligacji.

Jeszcze w środę Bernanke dawał do zrozumienia, że nowy program stymulujący jest możliwy, co spowodowało krótkotrwałą poprawę nastrojów na światowych rynkach kapitałowych.

ZOBACZ RELACJĘ Z USA (ABC, ang):

Wzrosty w pierwszej części wczorajszej sesji to przede wszystkim zasługa ogólnie lepszych od oczekiwań danych makroekonomicznych z amerykańskiej gospodarki.

Sprzedaż detaliczna w USA w czerwcu wzrosła o 0,1 proc. miesiąc do miesiąca, podczas gdy analitycy spodziewali się jej spadku o 0,1 proc.

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu spadła w USA o 22 tys. wobec poprzedniego tygodnia i wyniosła 405 tys. Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że spadek będzie mniejszy i liczba nowych bezrobotnych wyniesie 415 tys.

Liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku wzrosła o 15 tys. i wyniosła 3,727 mln w tygodniu, który skończył się 2 lipca. Ta wartość negatywnie zaskoczyła analityków, którzy spodziewali się, że liczba Amerykanów pozostających bez pracy wyniesie 3,680 mln.

Również odczyt cen produkcji sprzedanej przemysłu PPI w USA okazał się nieco gorszy od oczekiwań: w czerwcu odnotowano tu spadek o 0,4 proc. miesiąc do miesiąca, podczas gdy analitycy z Wall Street spodziewali się, że w czerwcu PPI mdm zmniejszy się tylko o 0,2 proc.

Pozytywny sygnał rynki otrzymały również od JP Morgan Chase, drugiego co do wielkości banku w USA, którego zysk netto w II kwartale 2011 wzrósł o 13 proc. i wyniósł 5,43 mld dolarów, czyli 1,27 dolarów na akcję. Tym samym okazał się wyższy od szacunków analityków na poziomie 1,21 dolarów na akcję.

O 4 proc. rosły akcje ConocoPhillips. Ten trzeci pod względem wielkości w USA koncern paliwowy zapowiedział podział na dwie oddzielne spółki.

Rosły akcje Yum Brands, właściciela sieci KFC, który podał lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne i podniósł całoroczne prognozy.

O ponad 6 proc. zniżkowały akcje Marriott International, który przedstawił rozczarowujące prognozy. Spadały też akcje konkurencyjnych sieci hoteli, w tym Starwood i Host Hotels.

W dół poszły akcje Motorola Mobility po obniżeniu ceny docelowej przez analityków Gleacher & Co i RBC.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t85351.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szantaz;w;usa;tniemy;podatki;albo;stan;na;pol,165,0,873125.html) Szantaż w USA: Tniemy podatki albo stan na pół Niektórzy politycy z Kalifornii i Arizony coraz głośniej mówią o secesji z własnych stanów i stworzeniu nowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/248/t75512.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/usa;zabraknie;pieniedzy;na;emerytury,59,0,872507.html) USA: Zabraknie pieniędzy na emerytury? Brak porozumienia w sprawie zwiększenia pułapu zadłużenia Stanów Zjednoczonych, może skutkować brakiem pieniędzy na cele socjalne. Moody's rozważa obniżenie ratingu USA.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/217/t75481.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/komentarze_swiat/artykul/hossa;wroci;na;gieldy;bernanke;ma;sposob,41,0,872489.html) Hossa wróci na giełdy? Bernanke ma sposób Inwestorzy na amerykańskiej giełdzie mogli odetchnąć od natłoku złych doniesień ze strefy euro.
Tagi: gospodarka usa, bernanke, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa, giełda na żywo, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz