Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa w smoleńsku
10.04.2010 13:37

Nie ma zagrożenia bezpieczeństwa finansowego kraju

- Nie ma potrzeby podejmowania nagłych decyzji - mówi Jerzy Bańka ze Związku Banków Polskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartek Chochołowski)

Nie ma potrzeby niezwłocznego powoływania nowego prezesa NBP, ponieważ nie ma żadnego zagrożenia bezpieczeństwa finansowego kraju - uważa mecenas Jerzy Bańka ze Związku Banków Polskich.

W opinii mecenasa Jerzego Bańki ze Związku Banków Polskich jest jeszcze za wcześnie by spekulować, kiedy zostanie powołany nowy prezes NBP. Jego zdaniem jednak nie trzeba robić tego natychmiast. _ _

_ - Jeśli chodzi o bezpieczeństwo finansowe kraju i wykonywanie konstytucyjnych funkcji przez prezesa Narodowego Banku Polskiego w osobie prezesa Wiesiołka, to żadnego zagrożenia nie ma. Nie ma więc potrzeby podejmowania decyzji nagłych _ - powiedział.

_ Marszałek Bronisław Komorowski pełni obowiązki prezydenta i ma wszelkie kompetencje wynikające z konstytucji. Jeśli taka potrzeba zajdzie, to oczywiście takie decyzje zostaną podjęte. Nie ma natomiast konieczności, by to nastąpiło niezwłocznie, ponieważ pierwszy zastępca Narodowego Banku Polskiego w sposób naturalny przejmuje obowiązki _ - dodał.

Ustawa o NBP stanowi, że 6-letnia kadencja prezesa banku centralnego wygasa m.in. z powodu jego śmierci. Wtedy zastępuje go wiceprezes - pierwszy zastępca.

WIĘCEJ O KATASTROFIE:

KOMENTARZE:

Tagi: katastrofa w smoleńsku, katyń, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, porady, raport, najważniejsze, pap, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz