Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemcy: Szef Bundesbanku rozważał swoją dymisję

0
Podziel się:

Weidmann mówił o tym w ścisłym kręgu kierownictwa Bundesbanku, ale ostatecznie zrezygnował ze swego zamiaru pod naciskiem rządu kanclerz Angeli Merkel.

Niemcy: Szef Bundesbanku rozważał swoją dymisję
(jonworth-eu/CC/Flickr)

Prezes Niemieckiego Banku Federalnego Jens Weidmann rozważał w ubiegłych tygodniach swe ustąpienie z powodu sporów wokół antykryzysowych działań Europejskiego Banku Centralnego - podał w piątek dziennik _ Bild _, powołując się na koła finansowe.

Według niemieckiej gazety, Weidmann mówił o tym w ścisłym kręgu kierownictwa Bundesbanku, ale ostatecznie zrezygnował ze swego zamiaru pod naciskiem rządu kanclerz Angeli Merkel. Rzeczniczka Bundesbanku nie chciała komentować doniesień _ Bilda _.

Głównym przedmiotem sporów jest planowany program wykupywania państwowych obligacji, jaki 6 września może uchwalić rada EBC. Według informacji _ Bilda _ już 38 proc. wszystkich greckich obligacji jest w posiadaniu EBC lub współdziałających z nim banków centralnych poszczególnych państw.

Szef Bundesbanku jest zdecydowanie przeciwny dalszemu nabywaniu przez EBC obligacji krajów znajdujących się w kryzysowej sytuacji, jak Hiszpania czy Włochy. Według niego narusza się w ten sposób zakaz finansowania państw poprzez emisję pieniądza.

Czytaj więcej w Money.pl
Chiny uratują strefę euro? Merkel w akcji Kanclerz zabrała z sobą do Pekinu połowę swego gabinetu a także szefów najpotężniejszych niemieckich koncernów.
Kanclerz Merkel chwali włoski program reform Szefowie rządów Niemiec i Włoch podkreślali, że są zdecydowani pogłębiać gospodarczo-polityczną integrację europejską
Tarcia w koalicji. Domagają się zmniejszenia strefy euro Niektórzy politycy partii CSU otwarcie sprzeciwiają się stanowisku Angeli Merkel.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)