Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nordea
05.01.2006 15:08

Nordea chce utrzymać dynamikę przyrostu klientów e-bankowości

Nordea Bank Polska zamierza w 2006 roku utrzymać roczną dynamikę przyrostu klientów bankowości elektronicznej na poziomie 30 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nordea Bank Polska zamierza w 2006 roku utrzymać roczną dynamikę przyrostu klientów bankowości elektronicznej na poziomie 30 proc. - poinformowali w czwartek dziennikarzy przedstawiciele banku.

Średni roczny przyrost liczby klientów w wysokości około 30 proc. jest jednym z elementów strategii banku.

"Spodziewamy się, że w tym roku przybędzie nam co najmniej 30 proc. klientów bankowości elektronicznej, choć może być też tak, że będzie ich więcej" - powiedziała Małgorzata Adamczyk, dyrektor oddziału internetowego i call center.

Obecnie Nordea Bank posiada 300 tys. klientów, z czego 65 tys. to klienci korzystający z bankowości elektronicznej.

Również w ramach strategii, Nordea Bank zamierza znaleźć się w czołówce banków w niektórych segmentach polskiej bankowości.

"Mamy ambicje, by w perspektywie średniookresowej być jednym z pięciu istotnych banków w zakresie takich segmentów rynku, jak bankowości skandynawskiej, współpracy z jednostkami samorządów terytorialnych, w detalu ze szczególnym uwzględnieniem bankowości elektronicznej i kredytów hipotecznych oraz w zakresie współpracy z polskimi przedsiębiorstwami" - powiedział prezes Nordea Bank Polska Włodzimierz Kiciński.

Po trzech kwartałach polska część skandynawskiej grupy Nordea, w której Nordea Bank Polska jest największą ze spółek, miała niemal 23,7 mln zł zysku netto. Prezes nie podał szczegółów wyników za cały 2005 rok.

"Wynik za ubiegły rok będzie dobry. Ale trzeba mieć ambicje, żeby sięgać wyżej. Teraz myślimy o nowym roku i zamierzamy intensywnie rozwijać nasze operacje, także sieć oddziałów" - powiedział Kiciński.

Docelowo Nordea Bank zamierza również zwiększyć liczbę placówek bankowych do blisko 50 z obecnych 32, z czego 15 zostanie otwartych w 2006 roku.

"Chcemy się skoncentrować na rozwoju placówek detalicznych, małych" - powiedział Kiciński.

Łączna wartość funduszy własnych Nordea Bank Polska przekracza 500 mln zł, a wartość aktywów wynosi ponad 4 mld zł. Kwota zgromadzonych depozytów przekracza 3 mld zł.

Tagi: nordea, wiadomości, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz