Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Parabanki pod ostrzejszym nadzorem? SLD ma pomysł

0
Podziel się:

SLD chce ustawy chroniącej klientów takich instytucji finansowych.

Parabanki pod ostrzejszym nadzorem? SLD ma pomysł
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

SLD chce ustawy chroniącej klientów usług parabankowych. Szef Sojuszu Leszek Miller mówił w Sygnałach Dnia, że państwo nie powinno być bezradne w sytuacjach takich jak upadek Amber Gold.

Były premier mówił w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że jego partia chce wyrównać szanse między obywatelami a firmami takimi jak Amber Gold. - T_ e szanse są ewidentnie skrzywione. Cóż ma wiedzieć Janina Kowalska o instytucji, która się pięknie reklamuje i przeznacza wielkie pieniądze na swój wizerunek. Państwo powinno dostarczyć obywatelowi informacji. Ryzyko jest obywatela, ale państwo nie powinno przechodzić nad tym do porządku dziennego _ - mówi polityk SLD.

- _ Ustawa o ochronie konsumentów usług parabankowych ma także zwiększyć uprawnienia Komisji Nadzoru Finansowego- _ mówił Leszek Miller. Jego zdaniem opinia publiczna powinna mieć więcej informacji o kadrach zatrudnionych w instytucjach parabankowych.

Wczoraj spółka Amber Gold przestała istnieć. Klienci, którzy zainwestowali w lokaty w złocie mogą mieć poważne problemy z odzyskaniem zainwestowanych funduszy. Od wczoraj wszystkie oddziały Amber Gold, gdzie klienci mieli odbierać powierzone przez siebie środki, są zamknięte.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)