Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mbank
10.05.2010 12:18

Paraliż bankowych stron internetowych

Są kłopoty z logowaniem do serwisów mBanku, Polbanku, Kredyt Banku i ING.

Podziel się
Dodaj komentarz
(luisierra/iStockphoto)

aktualizacja 14:30

Klienci czterech banków mają problemy z zalogowaniem się na stronach transakcyjnych. Chodzi o mBank, Kredyt Bank, ING, oraz Polbank. Ci, którzy się zalogują nie mają dostępu do wszystkich funkcji stron. Problemy nie dotyczą autoryzacji transakcji przeprowadzanych za pomocą karty - bez problemu wypłacimy gotówkę z bankomatu oraz zapłacimy kartą w sklepie.

- _ Gotówka naszych klientów jest bezpieczna _, _ a usterka nie wpłynie w żaden sposób na stan kont _- wyjaśnia Money.pl Krzysztof Olszewski, rzecznik mBanku. - _ Chcę także podkreślić, że problemy te nie są efektem przestępczej działalności hakerów. To wewnętrzny błąd systemu _ - zaznacza rzecznik.

Problemy z dostępem trwają od rana. Na forum internetowym zawrzało. Bank opublikował tylko lakoniczną notkę, o tym że są utrudnienia i że stara się je jak najszybciej usunąć.

Kiedy skończą się problemy?

- _ Nie mogę w tej kwestii stwierdzić nic na sto procent _ - mówi rzecznik mBanku - _ Nasi informatycy cały czas pracują nad rozwiązaniem problemu. Mamy nadzieję, że jeszcze dziś wszystko wróci do normy - _zapewnia.

Klienci, którzy z powodu utrudnień w dostępie do serwisu poniosą straty finansowe, np. wynikające z braku dostępu do swoich kont maklerskich lub z powodu niemożności wykonania ważnych przelewów, mogą składać reklamacje.

- _ Klienci mogą liczyć na indywidualne rozpatrzenie takich przypadków _ - zapewnia rzecznik mBanku. - _ Będziemy starać się rozpatrywać te reklamacje jak najszybciej _ - informuje.

Rzecznik banku nie ujawnia z czego wynikają kłopoty techniczne. - _ Ze względów bezpieczeństwa nie mogę ujawnić takich informacji _ -informuje.

Wiadomo tylko, że w weekend była przeprowadzana duża modernizacja serwisu mająca na celu wprowadzenie np. smsowych powiadomień o zdarzeniach na rachunku, takich jak otrzymanie przelewu oraz powiadomień o zbliżającym się terminie spłaty raty kredytu.

W ING Banku Śląskim, Polbanku i w Kredyt Banku klienci też mają problemy

Od rana dłużej niż zazwyczaj trwały operacje prowadzone przez użytkowników internetowych kont ING Banku Śląskiego. Monika Dyc ** z biura prasowego ING potwierdzała redakcji Money.pl, że ich system działał wolniej, niż zazwyczaj. Po południu prędkość działania systemu powinna wrócić do normy.

Kłopoty z dostępem do swoich pieniędzy przez internet mają też klienci Polbanku EFG. Od rana nie działała strona banku. Po wpisaniu jej adresu klienci byli jednak przekierowywani do strony logowania do systemu transakcyjnego. Strona działa, ale z przerwami.

Awaria dotknęła też Kredyt Bank. bardzo trudno jest zalogować się na stronie transakcyjnej banku, a jak już się to uda, można przeczytać komunikat - _ Mogą wystąpić utrudnienia w dostępie, jak również w korzystaniu z serwisu internetowego. Aktualnie prowadzone są prace mające na celu usunięcie powyższych utrudnień _.

Tagi: mbank, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz