Notowania

hbd
09.10.2009 00:06

Pekao kredytuje budowę Stadionu Narodowego

Bank na rok pożyczy firmie Alpine Construction Polska 120 milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wonker/CC/Flickr)

Bank Pekao SA pożyczy firmie Alpine Construction Polska 120 milionów złotych kredytu na kwotę 120 mln zł na budowę Stadionu Narodowego, wynika z piątkowej informacji banku.

- _ Umowa dotyczy obrotowego, odnawialnego kredytu w formie limitu w kwocie 120 mln zł. Kredyt został przyznany na 1 rok i ma zostać przeznaczony na finansowanie kosztów budowy Stadionu Narodowego w Warszawie _ - czytamy w komunikacie.

- _ Współpraca z firmą Alpine Construction Polska jest dowodem na to, że Bank Pekao SA w 2009 roku nawet na chwilę nie zakręcił kredytowego kurka dla firm. Zaangażowanie w budowę Stadionu Narodowego w Warszawie potwierdza, że dobrzy klienci i interesujące projekty zawsze mogą liczyć na nasze wsparcie _ - powiedział cytowany w komunikacie Andrzej Kopyrski, nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej Banku Pekao SA.

Alpine jest uczestnikiem międzynarodowego konsorcjum: Alpine - PBG - Hydrobudowa Polska, będącego Generalnym Wykonawcą Stadionu Narodowego w Warszawie.

Niemiecko-austriacko-polskie konsorcjum firm - Alpine Bau, Alpine Construction Polska, Hydrobudowa Polska i PBG złożyło najlepszą ofertę w przetargu na drugi etap budowy Stadionu Narodowego w Warszawie o wartości 1.528 mln zł brutto (1.250 mln zł netto).

Zakończenie inwestycji jest planowane na 30 czerwca 2011 roku, rok przed rozpoczęciem Euro 2012.

* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: hbd, peo, pbg, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz