Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKO BP chce zostać liderem rynku kart kredytowych

0
Podziel się:

PKO Bank Polski zamierza w przyszłym roku osiągnąć pozycję lidera na polskim rynku w wydawaniu kart kredytowych

PKO Bank Polski zamierza w przyszłym roku osiągnąć pozycję lidera na polskim rynku w wydawaniu kart kredytowych - poinformował na środowej konferencji prasowej wiceprezes banku Jacek Obłękowski.

"Bank PKO BP na koniec przyszłego roku chce być liderem jeśli chodzi o wydawanie kart kredytowych. Chcemy wyprzedzić Citibank i wierzę, że naprawdę to się zmaterializuje" - powiedział Obłękowski.

Prezes poinformował, że w pierwszych trzech kwartałach 2003 roku PKO BP wydało 60.000 kart kredytowych, co daje udział w tym rynku na poziomie 35-36 proc.

"Liczyliśmy, że sprzedaż będzie większa natomiast jeśli chodzi o udziały w rynku myślę, że możemy być zadowoleni" -powiedział Obłękowski.

"Chciałbym, aby sprzedaż wszystkich rodzajów kart kredytowych jeszcze w tym roku wzrosła do takiego poziomu, abyśmy byli na drugim miejscu pod względem liczby wydanych kart i mieli 120- 130.000 wydanych kart na koniec tego roku" - dodał.

Bank zamierza również dążyć do rentowności swojego oddziału internetowego Inteligo.

"Chcemy ten biznes prowadzić w ten sposób, by w połowie przyszłego roku był on rentowny dla PKO BP. Nie chcemy natomiast koniecznie powiększać liczby naszych klientów" - powiedział PAP Obłękowski.

Dodał, że obecnie klientami Inteligo jest około 260.000 osób, a na przełomie obecnego i przyszłego roku powiększy się o klientów platformy internetowej PKO BP.

"Będzie to wzrost aktywnych, posiadających zgromadzone środki klientów Inteligo o 30.000 osób" - powiedział Obłędowski.

Zysk netto PKO BP w I półroczu wyniósł 722,5 mln zł, czyli około 1,5 mln zł więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W czwartek bank opublikuje wyniki finansowe po III kwartale.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)