Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polacy coraz chętniej pożyczają pieniądze w bankach

0
Podziel się:

Ponad 7,3 mln Polaków zaciągnęło w ciągu ostatnich dwóch lat pożyczkę lub kredyt gotówkowy. Najchętniej pożyczaliśmy w PKO BP i Lukas Banku. / ISB /

Ponad 7,3 mln Polaków zaciągnęło w ciągu ostatnich dwóch lat pożyczkę lub kredyt gotówkowy. Najchętniej pożyczaliśmy w PKO BP i Lukas Banku.

Prawie jedna trzecia Polaków (29%) deklaruje, że zaciągnęłaby kredyt lub pożyczkę gotówkową, gdyby nie miała wystarczających środków na sfinansowanie swoich potrzeb, wynika z badania przeprowadzonego przez TNS OBOP.

TNS OBOP podał też, że w ciągu ostatnich dwóch lat 23% badanych przynajmniej raz skorzystało z różnych form kredytowania w wysokości od 500 zł do 5000 zł na okres do 24 miesięcy. Oznacza to, że ponad 7,3 mln Polaków zaciągnęło w tym czasie dług.

Natomiast 76,2% badanych nie korzystało z pożyczek w ciągu ostatnich dwóch 24 miesięcy.

Z badania TNS OBOP wynika ponadto, że Polacy, którzy potrzebowali pożyczki, najchętniej korzystali z usług banku PKO BP. Wybrało go 20% kredytobiorców.

Na kolejnym miejscu znajduje się Lukas Bank – 18%. Na trzecim miejscu wymieniane są banki spółdzielcze (13% respondentów), a na kolejnym – zakłady pracy (10%). Dopiero dalej znalazły się inne banki i pośrednicy finansowi: GE Capital (7%), AIGO i Bank BPH (po 6%), SKOK (5%), Provident Polska i Żagiel (po 4%), Pekao SA (3%), BZ WBK i Eurobank (po 2%) oraz Citifinancial (1%).

„Warto zauważyć, że co dziesiąty Polak (10%), kiedy potrzebuje dodatkowych funduszy, korzysta z zakładowych kas pożyczkowych. Oferują one nieoprocentowane pożyczki. Najczęściej kredyt biorą w nich osoby w wieku powyżej 40 lat z wyższym wykształceniem, pracujące w sferze budżetowej” – komentuje Michał Jędrusiak z TNS OBOP.

Badanie TNS OBOP zostało zrealizowane metodą OMNIMAS w dniach 25-29 sierpnia 2005 roku na reprezentatywnej próbie 1005 Polaków powyżej 15 roku życia.

banki
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)