Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polacy coraz częściej wybierają kredyt z dopłatą

0
Podziel się

Tylko w czerwcu może z nich skorzystać 3,5 tysiąca rodzin, czyli pięć razy więcej niż w styczniu.

Polacy coraz częściej wybierają kredyt z dopłatą
(Orlando Florin Rosu/Dreamstime.com)
bEgNHiBN

Gwałtownie wzrasta liczba udzielanych kredytów hipotecznych z rządową dopłatą. Tylko w tym miesiącu może z nich skorzystać prawie 3,5 tysiąca rodzin, czyli pięć razy więcej niż w styczniu.

Według dziennika_ Polska _ oznacza to, że już co trzeci złotowy kredyt hipoteczny jest udzielany w ramach programu rządowego _ Rodzina na swoim _. W przypadku kredytu na 300 tysięcy złotych oszczędność w ciągu ośmiu lat trwania dopłat może wynieść nawet 90 tysięcy złotych. Przez ten czas klienci będą mieć ratęnawet o połowę niższą w porównaniu do zwykłego kredytu komercyjnego.

ZOBACZ TAKŻE:

bEgNHiBP

Eksperci uważają, że do tak szybkiego wzrostu popularności programu _ Rodzina na swoim _ przyczynił się kryzys na rynkach finansowym i nieruchomości. Analityk rynku kredytów hipotecznych z firmy Open Finance Marcin Krasoń mówi, że banki przestały udzielać tanich kredytówwe frankach szwajcarskich. To zmusiło klientów do poszukania źródła finansowania w złotych.

- _ Natomiast spadek cen nieruchomości spowodował, że kredyt z dopłatą znalazł się w zasięgu mieszkańców dużych miast _ - dodaje Krasoń.

bEgNHiCq
KOMENTARZE
(0)