Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polacy nie boją się kredytów

0
Podziel się:

Bierzemy coraz więcej kredytów, ale radzimy sobie z ich spłatą.

Polacy nie boją się kredytów
(PAP/Zdzisław Lenkiewicz)

Bierzemy coraz więcej kredytów, ale radzimy sobie z ich spłatą. Nie ma dla nas także większego znaczenie waluta w jakiej się zadłużamy.Takie informacje zebrali specjaliści ze Związku Banków Polskich.

Arbiter bankowy, Katarzyna Marczyńska podkreśla, że stale rośnie ostrożność konsumentów przy zaciąganiu zobowiązań kredytowych. Z badań wynika, że Polacy coraz uważniej zapoznają się z treścią umów, a w szczególności tych długoterminowych.

Eugeniusz Śmiłowski z firmy badawczej Pentor zwraca uwagę, że nadal wielu Polaków ma poważne obawy związane z zadłużaniem się, ale są i tacy, którym takie problemy są zupełnie obce - rośnie grupa tzw. nałogowych kredytobiorców, którzy spłacają kilka kredytów równocześnie.

ZOBACZ TAKŻE:

Zdaniem prezesa Związku Banków Polskich Krzysztofa Pietraszkiewicza, rola pożyczonych pieniędzy w gospodarstwach domowych będzie rosła i należy się nauczyć żyć z kredytem.

Według Katarzyny Marczyńskiej pieniądze z zaciąganych kredytów zwykle przeznaczamy na mniejsze zakupy. Tendencja ta jednak się zmienia i coraz częściej z kredytu finansujemy poważniejsze inwestycje.

banki
pieniądze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)