Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Połączenie Raiffeisen Bank Polska i Polbank EFG. KNF daje zielone światło

0
Podziel się:

Komisja Nadzoru Finansowego podjęła jednogłośną decyzję. Zobacz, czy dała zielone światło na fuzję.

Połączenie Raiffeisen Bank Polska i Polbank EFG. KNF daje zielone światło
(Maciej Goclon/East News)

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie zezwoliła na połączenie tych banków. Ma ono nastąpić przez przeniesienie całego majątku Polbank EFG na Raiffeisen Bank Polska.

Raiffeisen Bank International kupił 70 proc. udziałów w Polbanku za 460 mln euro. Na transakcję ogłoszoną na początku 2011 roku Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się w kwietniu 2012 r. Po sfinalizowaniu przejęcia rozpoczął się drugi etap transakcji, w którym Eurobank EFG i RBI przekazały swoje udziały w Polbanku do Raiffeisen Bank Polska, w zamian za nowe akcje Raiffeisen Bank Polska.

Połączony bank, który będzie funkcjonował pod marką Raiffeisen Polbank, będzie szóstym bankiem w Polsce pod względem wartości portfela kredytowego (10,6 mld euro na koniec 2011 r.) i będzie obsługiwał 900 tys. klientów. Sieć placówek banku stanowić będzie około 450 placówek w 150 miastach Polski.

Zgodnie z ustaleniami z Komisją Nadzoru Finansowego 15 proc. akcji połączonego banku zostanie wprowadzonych na warszawską giełdę do czerwca 2016 r. Dodatkowo, planuje się wprowadzenie do notowań na GPW akcji RBI do czerwca 2018 r. Obecnie akcje RBI są notowane na giełdzie w Wiedniu. Raiffeisen Bank International działa w Austrii oraz w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Bank posiada ok. 3 tys. placówek.

Czytaj więcej w Money.pl
Połączenie BZ WBK i Kredyt Banku. Jest zielone światło Powstanie trzeci pod względem wielkości bank w Polsce. Zobacz jakie skutki będzie miała fuzja dla klientów.
Zmiany w działaniu KNF. Klamka zapadła Nowelizacja ustawy przewiduje m.in. współpracę KNF z europejskimi urzędami nadzorującymi rynek finansowy.
KNF im nie odpuszcza. Coraz bliżej upadłości Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) skierował do Sądu Rejonowego Poznań - Stare Miasto oświadczenie o przystąpieniu do postępowania upadłościowego PBG.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)