Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
05.01.2006 13:56

Pożegnanie z PTF Bankiem

PTF Bank od dziś nazywa się Santander Consumer Bank. Zmianę instytucja wyjaśnia unifikacją wszystkich lokalnych marek należących do Santander Consumer. Nowe logo jest spójne ze znakiem, którym grupa posługuje się na całym świecie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*PTF Bank od dziś nazywa się Santander Consumer Bank. Zmianę instytucja wyjaśnia unifikacją wszystkich lokalnych marek należących do Santander Consumer. Nowe logo jest spójne ze znakiem, którym grupa posługuje się na całym świecie. *

W Polsce wymiana oznakowania placówek oraz wszelkich innych materiałów banku zostanie zakończona w pierwszym kwartale tego roku.

Bank po raz drugi w tym roku został dokapitalizowany przez hiszpańskiego właściciela. Wysokość kapitału zakładowego PTF Banku została podwyższona o kolejne 60 mln zł do poziomu 170 mln zł. Fundusze własne banku wzrosły do kwoty 365,1 mln zł. W 2005 roku Santander Consumer dokapitalizował bank łącznie kwotą 120 mln zł.

Bank specjalizuje się w kredytach detalicznych. Rozwija też swoją ofertę. „Ubiegły rok zakończyliśmy jako lider na rynku kredytów samochodowych, siódmy podmiot w kredytach hipotecznych pod względem liczby podpisanych umów. Wprowadziliśmy m.in. kredyt gotówkowy oraz gospodarczy dedykowany dilerom samochodowym. Najbliższe plany zakładają wprowadzenie kart kredytowych" - opowiada Mirosław Bieszki, prezes Santander Consumer Bank.

W 2004 roku polski bank Santandera zmienił nazwę na PTF Bank tłumacząc, że na polskim rynku jest to znacznie bardziej rozpoznawalna marka. Wypracował ją pośrednik finansowy PTF, który specjalizował się w kredytach samochodowych. Wtedy już PTF należał do Santandera. Polski znak firmowy przegrał jednak z unifikacją prowadzona przez właściciela.

Santander Consumer stanowi europejskie ramię Grupy Santander. Swym zasięgiem obejmuje 12 państw europejskich (Polskę, Hiszpanię, Wielką Brytanię, Portugalię, Włochy, Niemcy, Holandię, Czechy, Austrię, Węgry, Norwegię, Szwecję) i jest liderem w kredytach detalicznych w Europie. Santander Consumer posiada 7 mln klientów, 256 własnych placówek oraz 5,2 tys. pracowników.

ZOBACZ TEŻ:

Tagi: wiadomości, gospodarka, najważniejsze, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz