Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przejęcia banków w Polsce. Będą kolejne?

0
Podziel się:

- Nie mamy sygnałów od zagranicznych banków, że są zainteresowane przejęciami podmiotów w Polsce - poinformował Andrzej Jakubiak, przewodniczący KNF.

Przejęcia banków w Polsce. Będą kolejne?
(Jacek Waszkiewicz/Reporter)

_ - Nie mamy sygnałów od zagranicznych banków, że są zainteresowane przejęciami podmiotów w Polsce _ - poinformował Andrzej Jakubiak, przewodniczący KNF.

Niedawno PKO BP przejął polskie aktywa Nordei. Jakubiak podtrzymuje, że ta transakcja nie zaburza konkurencji na rynku bankowym._ _

_ - Mamy duży bank w dobrej sytuacji i stosunkowo niewielki podmiot przejmowany. Ale uważamy, że jesteśmy już bliscy optimum, jeśli chodzi o koncentracje w sektorze bankowym w Polsce _ - powtórzył szef KNF.

Na rynku pojawiają się nieoficjalne pogłoski, że na sprzedaż może być wkrótce wystawiony Bank Millennium, a Rabobank poszukuje chętnego na kupno BGŻ. Dodatkowo do końca 2013 roku inwestora dla Alior Banku ma też znaleźć Carlo Tassara.

Czytaj więcej w Money.pl
Nordea w przyszłym roku zniknie z ulic miast Po przejęciu Nordei sieć PKO BP powiększy się o prawie 140 placówek w atrakcyjnych punktach miast.
Deutsche Bank Polska i PBC staną się jednym bankiem Połączenie pozwoli na szybszy rozwój - zapowiada szef rady nadzorczej.
Polacy coraz częściej donoszą na banki Większość skarg dotyczy kredytów konsumenckich i pożyczek, obsługi rachunków oraz jakości obsługi klientów.
banki
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)