Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przejęcie BGŻ i Nordei. Co na to KNF?

0
Podziel się:

Decyzja zezwalająca na przejęcie Nordei przez PKO BP ma nastąpić do końca pierwszego kwartału 2014 roku.

Andrzej Jakubiak, przewodniczący KNF
Andrzej Jakubiak, przewodniczący KNF (Jacek Waszkiewicz/Reporter)
bEUwJiid

KNF może wydać decyzję w sprawie zgody na przejęcie przez PKO BP aktywów Nordei do końca pierwszego kwartału 2014 roku - poinformował Andrzej Jakubiak, przewodniczący KNF. Dodał, że KNF podejmując decyzję w sprawie zgody na przejęcie BGŻ przez BNP Paribas będzie brała pod uwagę wyniki testów jakości aktywów.

_ - Pracujemy nad decyzją w sprawie przejęcia przez PKO BP aktywów Nordei i jeżeli wszystko pójdzie pomyślnie, to decyzja może zostać wydana do końca I kwartału 2014 r. _ - powiedział dziennikarzom Jakubiak.

PKO BP na początku grudnia ogłosiło drugie wezwanie na akcje Nordea Bank Polska. Wezwaniem objęte są wszystkie akcje Nordei, czyli 55.498.700 szt. po cenie 47,99 zł za sztukę. Przyjmowanie zapisów w wezwaniu rozpocznie się 23 grudnia 2013 r., a zakończy 25 lutego 2014 r.

bEUwJiif

W połowie listopada PKO BP informowało, że nie obejmie akcji Nordei w zakończonym 25 listopada pierwszym wezwaniu na 100 proc. spółki, gdyż nie została wydana decyzja o zgodzie na tę transakcję przez Komisję Nadzoru Finansowego.

PKO BP otrzymał już zgodę od UOKiK na przejęcie spółek z grupy Nordea. - _ Podejmując decyzję ws. zgody na przejęcie BGŻ przez BNP Paribas Komisja będzie brała pod uwagę wyniki testów jakości aktywów przygotowywane przez EBC _ - powiedział Jakubiak.

BNP Paribas Group poinformował na początku grudnia o zamiarze przejęcia od Rabobanku 98,5 proc. akcji Banku BGŻ za 4,2 mld zł (ok. 1 mld euro). Finalizacja transakcji uzależniona jest m.in. od otrzymania koniecznych zgód regulatora.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUwJiil
bEUwJiiG
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)