Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Andrzej Zwoliński
|

Raiffeisen Bank ukarany za nieuczciwe obciążanie klientów

0
Podziel się

Pobierał po kilka opłat za te same usługi. Musi zapłacić 2,5 mln zł

Raiffeisen Bank ukarany za nieuczciwe obciążanie klientów
(UOKiK)
bEinvyYB

Praktyki niezgodne z prawem stosowane przez Raiffeisen Bank, wykorzystywanie swojej siły rynkowej – to najnowsze zarzuty ze strony Prezes UOKiK. Bank zastrzegał sobie prawo wielokrotnego obciążania kosztami swoich klientów.

Na zdjęciu Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, prezes UOKiK.

Najnowsza decyzja przygotowana przez Delegaturę w Krakowie kwestionuje niektóre postanowienia zawarte w regulaminie kart kredytowych stosowanych przez Raiffeisen Bank. Bank zastrzegał sobie prawo wielokrotnego obciążania kosztami swoich klientów.

bEinvyYD

**Prezes UOKiK uznała, że Raiffeisen Bank naruszył zbiorowe interesy konsumentów i nałożyła na instytucję karę w wysokości 2 431 334 zł. Bank już zmienił regulamin, usuwając zakwestionowane postanowienia.
Praktyka polegała na możliwości pobierania opłat za bliżej nieokreślone czynności bankowe w odgórnie ustalonej kwocie (np. opłata za obsługę nieterminowej spłaty).

Równolegle bank zastrzegał sobie prawo pobierania należności za wysyłanie monitów i pism windykacyjnych – są to również czynności bankowe.

Urząd ustalił, że w ten sposób bank zapewnił sobie możliwość wielokrotnego obciążania konsumenta zalegającego ze spłatą zadłużenia – poprzez pobieranie kilku opłat za identyczne czynności. Zgodnie z prawem konsument nie powinien być obciążany za to samo kilkukrotnie. Zakwestionowana przez Urząd klauzula znajduje się już w Rejestrze postanowień niedozwolonych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/33/t47393.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/cztery;banki;maja;zaplacic;4;4;miliona;zlotych;kary,229,0,664805.html) Cztery banki mają zapłacić 4,4 miliona złotych kary UOKiK zakwestionował wprowadzające w błąd reklamy i niedozwolone praktyki.
[ ( http://static1.money.pl/i/manager/o/artykuly/531468/4c6490bb04564_o.tiny.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/uokik;multibank;zlamal;prawo;bo;chcial;wiedziec;za;duzo,2,0,655106.html) UOKiK: MultiBank złamał prawo, bo chciał wiedzieć za dużo Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wstawił się za klientami MultiBanku, którzy zaciągnęli w placówkach kredyty hipoteczne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t92538.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/pko;bp;zaplaci;milionowa;kare,70,0,597574.html) PKO BP zapłaci milionową karę Za kampanię reklamową _ Max Lokaty _ bank ma zapłacić ponad 5 milionów zł.
bEinvyZe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)