Notowania

pko bp
08.10.2008 06:43

Recydywa PKO BP. KNF nałoży karę?

Komisja Nadzoru Finansowego po raz kolejny ma zastrzeżenia do spotów reklamowych PKO BP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Szymon Pulcyn)

Komisja Nadzoru Finansowego po raz kolejny ma zastrzeżenia do spotów reklamowych PKO BP.

Jak informuje _ Gazeta Prawna _. Tym razem chodzi o to, że reklamowane dużymi cyframi oprocentowanie lokat bankowych w wysokości 10,5 procent jest osiągalne w okresie 18 - miesięcznym, a nie jak zwykło się podawać rocznym.

_ Gazeta Prawna _pisze, że wątpliwości KNF budzi nierzetelność podawanych informacji. Reakcję KNF potęguje fakt, że w przypadku PKO BP można mówić o recydywie.

Na początku roku wątpliwości KNF budziła reklama Max Lokaty PKO BP, która zapominała dodać, że przez półtora miesiąca wpłacone przez klienta pieniądze będą leżeć w banku bez naliczania odsetek.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ PKO BP połączy się z węgierskim OTP? ]( http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/pko;bp;polaczy;sie;z;wegierskim;otp,100,0,373348.html )
* [ Lokata Progresja PKO BP pod lupą KNF ]( http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/lokata;progresja;pko;bp;pod;lupa;knf,17,0,372753.html )

_ Gazeta Prawna _ podkreśla, że KNF próbuje w takich sytuacjach interweniować, ale skuteczne narzędzia ma tylko wobec Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych.

Zdaniem dziennika, w tym wypadku nakaz sprostowania czy groźba pół miliona kary uregulowałaby rynek. Podobne uprawnienia komisja chce mieć wobec banków i ubezpieczycieli, których mogłaby karać nawet milionem złotych.

Tagi: pko bp, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, IAR, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz