Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja zdenerwowała się na Cypr

0
Podziel się:

Rosja jest zaniepokojona blokadą swoich pieniędzy w cypryjskich bankach.

Rosja zdenerwowała się na Cypr
(PAP/EPA/KATIA CHRISTODOULOU)

Rosja jest zaniepokojona blokadą swoich pieniędzy w cypryjskich bankach. Mówił o tym w trakcie spotkania z zagranicznymi dziennikarzami premier Dmitrij Miedwiediew. Według szefa rosyjskiego rządu, władze na Cyprze zablokowały konta wielu rosyjskich przedsiębiorstw i instytucji.

Premier Rosji nie krył zdenerwowania mówiąc, że nie rozumie decyzji cypryjskich władz o czasowym zablokowaniu kont bankowych.

- _ Przecież gołym okiem widać, że większość tych środków należy do instytucji państwowych i firm _ - mówił Miedwiediew. Szef rosyjskiego rządu dodał, że w związku z sytuacją Rosja będzie zajmować twardą pozycję w sprawie ewentualnej pomocy finansowej dla Cypru.

Według Dmitrija Miedwiediewa informacje o tym, że Rosjanie zdeponowali w cypryjskich bankach miliardy dolarów, pochodzących z nielegalnych źródeł są mocno przesadzone.

Czytaj więcej w Money.pl
Poprosili o 5 mld euro. Co dadzą w zamian? Prezydent Cypru uważa Rosję za dobrego partnera. Zobacz, na co jest się w stanie zgodzić w zamian za pożyczkę.
Cypr: "Rosja na pewno nam pomoże" Rząd rozważa alternatywne plany zdobycia dodatkowych pieniędzy. Między innymi wyjście ze strefy euro.
Przez pomoc dla Grecji oni stracili miliardy Minister finansów Cypru Wasos Sziarlis winą za obecne kłopoty wyspy obarczył w piątek niesprawiedliwe zasady pomocy eurolandu dla Grecji
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)