Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rośnie liczba kont w internecie

0
Podziel się

Na koniec 2010 roku liczba aktywnych rachunków internetowych przekroczy 10 milionów. To niemal dwa razy więcej niż obecnie.

Rośnie liczba kont w internecie
bDJeRYZN

Pod koniec trzeciego kwartału 2007 roku w bankach funkcjonowało ponad 5,8 mln aktywnych kont internetowych, donosi „Dziennik”.

Według Związku Banków Polskich za trzy lata będzie ich niemal dwa razy więcej. Na koniec 2010 roku liczba aktywnych rachunków internetowych, których posiadacze będą wykonywać minimum cztery operacje miesięcznie, przekroczy 10 mln.

Zdaniem ekspertów cytowanych w artykule, decydujące znaczenie dla wirtualnej bankowości ma wzrost dostępności do internetu. Obecnie, jak wynika z sondażu OBOP, do korzystania z internetu przyznaje się 16,8 proc. Polaków, a 20,7 proc. deklaruje dostęp do sieci.

bDJeRYZP

Innym argumentem przekonującym klientów banków do zakładania rachunków internetowych są niższe ceny operacji wykonywanych w sieci w porównaniu z bankowością tradycyjną – nawet najdroższy internetowy przelew kosztujący 1 zł to dwa razy mniej niż w placówce. Również wygoda korzystania z tej formy kontaktu z bankiem – dostęp do pieniędzy przez całą dobę z każdego miejsca na świecie, skłania do podjęcia decyzji o założeniu kont wirtualnych, czytamy w „Dzienniku”.

| Według raportu The Nielsen Company Polska po telefon czy internet sięga 28 proc. klientów polskich banków. |
| --- |

ZOBACZ TAKŻE:

bDJeRZaq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)