Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rozbudowa Elektrowni Opole. Do projektu dołącza PKO BP i...

0
Podziel się

Projekt w Opolu polega na rozbudowie należącej do PGE elektrowni o dwa nowe bloki na węgiel kamienny o mocy po 900 MW. Koszt inwestycji to ponad 11,5 miliarda złotych.

Rozbudowa Elektrowni Opole. Do projektu dołącza PKO BP i...
(PKO BP)
bEpGygzV

PGE GiEK podpisało z konsorcjum Rafako, Polimex-Mostostal i Mostostal Warszawa oraz z PKO BP i Alstom Power umowę określającą warunki wsparcia przez bank realizacji projektu w Elektrowni Opole. Zawarto także aneks, który sankcjonuje udział Alstomu w projekcie - podali konsorcjanci w komunikatach.

Strony podpisały Warunki Banku regulujące wszystkie dotychczasowe uzgodnienia, zasady finansowe, warunki rozliczeń i zabezpieczeń płatności, których zawarcie stanowi warunek konieczny do udzielenia potrzebnych gwarancji.

Konsorcjanci podali również w komunikatach, że na mocy aneksu do umowy na budowę bloków nr 5 i 6 w Elektrowni Opole, Alstom Power został dopisany do listy podwykonawców preferowanych przez generalnego wykonawcę (konsorcjum Rafako, Polimex-Mostostal i Mostostal Warszawa).

bEpGygzX

_ - Aneks sankcjonuje udział firmy Alstom Power w projekcie, jako dostawcy wyspy kotłowej i generalnego projektanta _ - podał Polimex-Mostostal w komunikacie prasowym.

Ponadto, ustalono warunki wypłaty generalnemu wykonawcy drugiej raty zaliczki przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Projekt w Opolu polega na rozbudowie należącej do PGE elektrowni o dwa nowe bloki na węgiel kamienny o mocy po 900 MW. Koszt inwestycji to ponad 11,5 mld zł.

Czytaj więcej w Money.pl

bEpGygAd
bEpGygAy
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)