Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

RPP nie zmieniła stóp procentowych

0
Podziel się

Stopy procentowe w Polsce ostatni raz zmieniono w czerwcu 2009 roku.

RPP nie zmieniła stóp procentowych
(kprm.gov.pl)
bEhigQwR

Decyzja ta jest zgodna z wcześniejszymi oczekiwaniami analityków, którzy jednak oczekują, że podwyżka stóp może nastąpić jeszcze w tym roku.

Dziewięciu z dwunastu ankietowanych przez agencję ISB ekonomistów oczekiwało podwyżki stóp procentowych na październikowym posiedzeniu. Część z nich jest przekonana, że zacieśnienie polityki pieniężnej to tylko kwestia czasu i Rada na pewno wykona taki krok jeszcze w tym roku.

Znajdują się także tacy eksperci, którzy oczekują stabilizacji stóp na obecnym poziomie przez wiele miesięcy. W rysowaniu tych scenariuszy utwierdzają ich nawet ostatnie, niezbyt optymistyczne dane z gospodarki, a każdy znajduje w nich potwierdzenie swoich tez. Jedni twierdzą bowiem, że są one w tym roku mocno zaburzone wpływem czynników jednorazowych jak zima, powódź czy czas żałoby narodowej. Inni zaś interpretują je np. nagły wzrost inflacji jako koronny argument dla swoich rozważań.

bEhigQwT

RPP nie zmieniała poziomu stóp procentowych od czerwca 2009 roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/t87216.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/raporty/artykul/sprawdz;czy;bank;dobrze;zabezpiecza;twoje;pieniadze,181,0,612021.html) Sprawdź, czy bank dobrze zabezpiecza twoje pieniądze Ponad 40 procent posiadaczy kont wykonuje przelewy przez internet.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t93552.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/raporty/artykul/jeszcze;w;tym;roku;kredyty;podrozeja,18,0,603922.html) Jeszcze w tym roku kredyty podrożeją Jesienią czekają nas pierwsze podwyżki stóp procentowych w Polsce, strefie euro i w Szwajcarii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/156/t90012.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/raporty/artykul/nowa;rpp;podniesie;stopy;najwczesniej;pod;koniec;roku,72,0,590152.html) Nowa RPP podniesie stopy najwcześniej pod koniec roku W kierowanej przez Sławomira Skrzypka Radzie dominują zwolennicy łagodnej polityki monetarnej.
bEhigQxu
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)