Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ryzyko kredytowe europejskich banków wynosi 300 mld euro

0
Podziel się:

MFW zaapelował o dofinansowanie banków, co powinno uspokoić rynki finansowe.

Ryzyko kredytowe europejskich banków wynosi 300 mld euro
(ec.europa.eu)

*To ocena Międzynarodowego Funduszu Walutowego. MFW zaapelował o dofinansowanie banków, co powinno uspokoić rynki finansowe oraz wesprzeć akcję kredytową. *Na zdjęciu szefowa MFW, Christine Lagarde_ - Szereg banków musi zwiększyć kapitał, aby zapewnić zaufanie swoich kredytodawców oraz depozytariuszy. Bez dodatkowego buforu kapitałowego problemy z dostępnością finansowania prawdopodobnie doprowadzą do presji na delewarowanie w bankach, która może zmusić je do ograniczenia kredytowania gospodarki realnej _ - napisano w raporcie Global Financial Stability Report.

MFW w raporcie skrytykował również europejskie rządy za przedłużającą się debatę polityczną na temat sposobów rozwiązania kryzysu zadłużenia, oraz opóźnienia we wprowadzaniu w życie ustalanych rozwiązań antykryzysowych.

Wczoraj MFW obniżył prognozy wzrostu gospodarczego na świecie w latach 2011 - 2012, oraz ostrzegł przed _ poważnymi _ konsekwencjami, jakie może mieć brak opracowania skutecznego planu zaradczego wobec problemów fiskalnych w Europie oraz Stanach Zjednoczonych.

Prognoza MFW mówi o wzroście gospodarczym na świecie w tym i w przyszłym roku na poziomie 4 proc. Wcześniejsza prognoza MFW zakładała wzrost na poziomie 4,3 proc. w 2011 roku oraz 4,5 proc. w 2012 roku.

_ - Aktywność w gospodarce światowej osłabiła się i stała się bardziej nierówna. Zaufanie spadło mocno w ostatnim czasie i wzrosło ryzyko dalszego pogorszenia się sytuacji _ - napisano w raporcie _ Word Economic Outlook _.

_ - Przywódcy w Europie muszą potwierdzić deklarację o gotowości do czynienia wszystkiego, co konieczne, aby utrzymać zaufanie do swojej krajowej polityki oraz do euro _ - dodano.

O MFW w obliczu kryzysu czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/t75322.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lagarde;o;zachodnich;gospodarkach;to;bledne;kolo,205,0,910541.html) MFW: Nie czas na półśrodki. System się sypie - _ System jest zbyt zadłużony. Niepewność unosi się nad wszystkimi rozwiniętymi gospodarkami _ - powiedziała Lagarde w Waszyngtonie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/t75322.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lagarde;zabrala;glos;nie;jest;dobrze,196,0,898500.html) Lagarde zabrała głos. Nie jest dobrze To pierwsze znaczniejsze wystąpienie szefowej MFW od czasu przejęcia sterów funduszu od Dominique'a Strauss-Kahna.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/31/t86303.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/banki;beda;musialy;lepiej;zabezpieczyc;sie;przed;ryzykiem,95,0,877919.html) Banki będą musiały lepiej się zabezpieczać Komisja Europejska zaproponowała przepisy, które mają wzmocnić około 8 tysięcy banków w UE tak, by w razie kolejnego kryzysu nie potrzebowały pieniędzy unijnych podatników.
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)