Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Santander chce przejąć Kredyt Bank

0
Podziel się

Belgijska grupa KBC uzyskała pod koniec lipca zgodę Komisji Europejskiej na sprzedaż większościowych pakietów akcji Kredyt Banku i Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta.

Santander chce przejąć Kredyt Bank
(aikijuanma/CC/Flickr)
bEizFGgl

Hiszpański bank Santander przymierza się do przejęcia Kredyt Banku, wynika z nieoficjalnych informacji _ Dziennika Gazety Prawnej _. Połączenie KB z posiadanym już przez Santandera Bankiem Zachodnim WBK oznaczałoby, że powstanie trzeci co do wielkości bank w Polsce, podkreśla gazeta.

_ - Hiszpanie przymierzają się do przejęcia Kredyt Banku – wynika z nieoficjalnych informacji. Kupno KB i połączenie go z BZ WBK spowodowałoby, że zostaliby właścicielem trzeciego co do wielkości banku w Polsce _ - czytamy w _ DGP _.

_ - Rynek obiegła informacja, że Hiszpanie próbują namówić belgijską grupę KBC, by nie organizowała aukcji Kredyt Banku, tylko od razu przystąpiła do negocjacji warunków zakupu _ - czytamy dalej. Jednak jeden z bankierów inwestycyjnych powiedział gazecie, że w przypadku KBC trudno byłoby odstąpić od aukcji.

bEizFGgn

Najprawdopodobniej krótka lista chętnych na przejęcie Kredyt Banku będzie znana na przełomie września i października, podał także _ DGP _.

Belgijska grupa KBC uzyskała pod koniec lipca zgodę Komisji Europejskiej na sprzedaż większościowych pakietów akcji Kredyt Banku i Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta. KBC Bank (podmiot należący do KBC Group) ma obecnie 80 procent akcji Kredyt Banku.

W pierwszej połowie 2011 roku Kredyt Bank miał 221,92 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 73,31 mln zł zysku rok wcześniej. Na koniec czerwca bieżącego roku dysponował siecią 375 oddziałów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/60/t75580.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/sbierbank;chce;kupic;polskie;banki,69,0,903237.html) Polskie banki w ręce Rosjan? Prezes ujawnia Według mediów Sbierbank, największy w Rosji bank depozytowy, jest zainteresowany wejściem na polski rynek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/t31040.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/sbierbank;chce;kupic;millennium;bank;i;kredyt;bank,33,0,895521.html) Rosyjski gigant chce kupić dwa banki w Polsce Sbierbank, największy w Rosji bank depozytowy, chciał przejąć BZ WBK, ale się nie udało. Teraz ma nowy plan.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t155045.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/case_study/artykul/santander;ma;klopoty;przez;zarozumialego;prezesa,174,0,895406.html) Zarozumiały prezes pogrąży znany bank? Emilo Botin traktuje bank jak swoją własność, chociaż ma niewiele ponad procent udziałów w firmie.
bEizFGgO
giełda
kraj
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)