Notowania

santander
28.09.2011 09:53

Santander zainteresoway kupnem Kredyt Banku

Zgodę Komisji Europejskiej na sprzedaż większościowego pakietu akcji Kredyt Banku belgijska grupa KBC uzyskała pod koniec lipca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(aikijuanma/CC/Flickr)

Hiszpański Santander prowadzi rozmowy z belgijską grupą KBC na temat przejęcia od niej większościowego pakietu Kredyt Banku. Santander, który jest od niedawna właścicielem Banku Zachodniego WBK, przeprowadził już due diligence w Kredyt Banku.

_ - Nasze źródła twierdzą, że Santander na podstawie due diligence złożył Belgom ofertę - nie wiemy, czy dotyczy tylko Kredyt Banku, czy Hiszpanie chcieliby przejąć też Wartę - a ciągu najbliższych kilkunastu dni KBC ma podjąć decyzję. Dopiero gdyby Belgowie nie dogadali się z Hiszpanami, ogłoszą otwarty przetarg _ - podaje _ Gazeta Wyborcza _.

Według _ GW _, za Kredyt Bank i Wartę KBC chciało latem 2,5 mld euro, ale teraz, kiedy wyceny europejskich banków spadły o 30-40 procent, wycena tych aktywów nie sięgnie nawet 1,5 mld euro.

O tym, że Santander przymierza się do przejęcia Kredyt Banku pisał na początku września _ Dziennik Gazeta Prawna _. Połączenie KB z BZ WBK oznaczałoby, że powstanie trzeci co do wielkości bank w Polsce, podkreślała gazeta.

Belgijska grupa KBC uzyskała pod koniec lipca zgodę Komisji Europejskiej na sprzedaż większościowych pakietów akcji Kredyt Banku i Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta. KBC Bank (podmiot należący do KBC Group) ma obecnie 80 proc. akcji Kredyt Banku.

W I połowie 2011 roku Kredyt Bank miał 221,92 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 73,31 mln zł zysku rok wcześniej. Na koniec czerwca br. dysponował siecią 375 oddziałów.

Czytaj o bankowych przejęciach w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t155045.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/case_study/artykul/santander;ma;klopoty;przez;zarozumialego;prezesa,174,0,895406.html) Zarozumiały prezes pogrąży znany bank? Emilo Botin traktuje bank jak swoją własność, chociaż ma niewiele ponad procent udziałów w firmie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/34/t46882.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/polskie;banki;pojda;pod;mlotek,33,0,873505.html) Polskie banki pójdą pod młotek? Kryzys finansów publicznych i śmieciowe obligacje w portfelach zagranicznych banków mogą się odbić na sytuacji w krajowej bankowości.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/t83244.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/bank;ukarany;za;oplaty;przy;kredytach,87,0,831063.html) Bank ukarany za opłaty przy kredytach Santander Consumer Bank udzielając kredytów konsumenckich pobiera od klientów opłaty wyższe niż zezwalają przepisy.
Tagi: santander, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz