Notowania

stopy procentowe
03.04.2012 07:20

Stopy procentowe pójdą w górę? RPP zdecyduje

Ekonomiści są zgodni, że podczas rozpoczynającego się posiedzenia Rada Polityki Pieniężnej pozostawi stopy procentowe na dotychczasowym poziomie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ekonomiści są zgodni, że podczas rozpoczynającego się posiedzenia Rada Polityki Pieniężnej pozostawi stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Stanie się tak pomimo deklarowanej przez część członków Rady gotowości do głosowania za podwyżką stóp.

Główna ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek uważa, że wniosek za podwyżką może być nawet głosowany w reakcji na wysoką inflację, jednak jej zdaniem większość członków RPP będzie chciała się przekonać, jakie było tempo wzrostu cen w marcu:

Monika Kurtek spodziewa się, że członkowie Rady nie podniosą stóp również w trosce o tempo wzrostu gospodarczego.

_ - Mamy całkiem dobre dane z gospodarki sugerujące, że polska gospodarka nieźle sobie radzi i jest odporna na zawirowania zagraniczne. A to są czynniki, które przemawiać będą za utrzymaniem, nawet przez dłuższy czas, stóp procentowych na obecnym poziomie _ - tłumaczy Kurtek.

POSŁUCHAJ MONIKI KURTEK:

źródło: IAR

Obecnie podstawowa stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego wynosi 4 i pół procent. Decyzję Rady w sprawie wysokości stóp poznamy jutro ( w środę) po południu.

Czytaj więcej w Money.pl
Inflacja w Polsce pod koniec roku wyniesie... Inflacja na koniec 2012 roku wyniesie 4,44 proc. rok do roku, podaje Pentor.
NBP ujawnia, jakie mogą być stopy procentowe Prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych jest nadal wyższe niż ich obniżki.
Belka: Stopy procentowe będą teraz raczej... Podwyżki stóp procentowych są bardziej prawdopodobne niż ich obniżki - stwierdził dziś prezes NBP Marek Belka.
Tagi: stopy procentowe, rpp, kredyt, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, giełda na żywo, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz