Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Światowe banki myślą o wsparciu polskiego programu

0
Podziel się:

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju oraz Europejski Bank Inwestycyjny myślą o wsparciu programu Inwestycje Polskie.

Światowe banki myślą o wsparciu polskiego programu
(greg801/iStockphoto)

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju oraz Europejski Bank Inwestycyjny myślą o wsparciu programu Inwestycje Polskie - donosi _ Puls Biznesu _.

Kontynentalne instytucje finansowe mają sporo cech wspólnych z rządowym programem inwestycyjnym. Finansowanie inwestycji w infrastrukturę, energetykę, narzędzia finansowania i obejmowanie mniejszościowych pakietów w spółkach celowych - to podobieństwa charakteryzujące np. EBOR i Inwestycje Polskie.

Resort skarbu poinformował, że rządowy program spotkał się z dużym zainteresowaniem EBOR. Bank nie wyklucza udziałów w Polskich Inwestychach Rozwojowych, choć - jak pisze _ Puls Biznesu _- bardziej realne jest wspólne realizowanie projektów infrastrukturalnych.

Tymczasem prezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego zaproponował, by pod koniec roku uruchomić zespół projektowy, który określi ramy współpracy z EBI. Na razie nie wiadomo jednak jaki duże byłoby dofinansowanie ze strony EBOR i EBI.

Czytaj więcej w Money.pl
Cypryjskie banki znów otwarte? Decyzja... Według wcześniejszych planów miało to nastąpić jutro.
Jest porozumienie. 10 mld euro dla Cypru Po zaakceptowaniu programu przez kraje eurolandu pierwszą ratę pomocy Cypr będzie mógł otrzymać na początku maja.
Prezydent Cypru ostrzega trojkę. Dymisja? - _ Chcecie doprowadzić do mojej dymisji? _ - pytał szefów Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)