Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szef banku Morgan Stanley: Bankowców jest za dużo i zarabiają za dużo

0
Podziel się

Kontrowersyjna wypowiedź na łamach Financial Times o najbliższej przyszłości bankowości.

Szef banku Morgan Stanley: Bankowców jest za dużo i zarabiają za dużo
(j1myi/CC/Flickr)
bDoUtlgB

Szef banku inwestycyjnego Morgan Stanley (MS) James Gorman powiedział na łamach wydania dziennika _ Financial Times _, że na Wall Street jest zbyt dużo bankowców i są oni zbyt wysoko opłacani w świetle wyzwań stojących przed bankowością.

Gorman zauważył, że _ banki są zbyt rozbudowane, a poziom wynagrodzeń, odpraw i premii zbyt wysoki _. _ Rozumiem głosy udziałowców, kwestionujących wciąż wysoki poziom wynagrodzeń _ - dodał.

Szef MS zapowiedział, że w 2013 roku Morgan Stanley ograniczy aktywność w niektórych dziedzinach, co oznacza dalszą redukcję zatrudnienia. MS jest w trakcje zwalniania 4 tys. pracowników, co stanowi ok. 7 proc. ogółu zatrudnionych. Na nowym etapie redukcji kosztów MS rozważy zmniejszenie poziomu płac i premii - zapowiedział Gorman.

bDoUtlgD

_ FT _ zauważa, że wypowiedź ta zbiega się z bliskim terminem ogłoszenia wyników sektora bankowego za III kwartał tego roku, które - jak się sądzi - potwierdzą, że przychody banków są pod presją. Niemrawe ożywienie w USA i kryzys zadłużenia w strefie euro zaszkodziły obrotom obligacjami i akcjami.

W następstwie globalnego kryzysu finansowego banki muszą wprowadzić nowe regulacje. Mają też do czynienia z rosnącą konkurencją prywatnych instytucji finansowych takich, jak fundusze hedgingowe i spółki kapitałowe.

Według firmy Challenger zatrudnienie w bankach na Wall Street od początku 2012 roku zmniejszyło się o 20 tysięcy. Analitycy spodziewają się, że redukcja okaże się głębsza, o ile przychody nie wzrosną.

Zwolnienia pracowników planowane są w wielu bankach. Deutsche Bank ma zwolnić co najmniej 1900 pracowników, Citigroup - 350. Credit Suisse i UBS realizują plany redukcji ogłoszone w ubiegłym roku, a Goldman Sachs modyfikuje program dla nowo przyjmowanych analityków.

bDoUtlgJ
Czytaj więcej w Money.pl
Financial Times: Dżihadyści i Asad się cieszą Zrozumiały odwet Turcji to najpoważniejsze dotychczas ostrzeżenie, że coraz brutalniejsza wojna domowa w Syrii może wywołać konflikt regionalny.
Gigant w kryzysie. Ucierpi na tym cała Rosja Rosyjski Gazprom znalazł się w kryzysie i prawdopodobnie padnie ofiarą rewolucji gazu łupkowego, co odbije się na dochodach Rosji i jej modelu kapitalizmu państwowego.
To najszybciej rozwijające się usługi bankowe Już ponad 10,7 mln indywidualnych klientów oraz 1,1 mln firm korzysta z bankowości internetowej.
bDoUtlhe
Źródło:
KOMENTARZE
(0)