Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Szykują się duże zwolnienia w banku BPH

0
Podziel się:

Pracę jeszcze przed końcem roku straci nawet sześćset osób. Bank obiecuje im odprawy.

Szykują się duże zwolnienia w banku BPH
(Reporter)

Bank BPH zamierza zwolnić około 600 pracowników, przede wszystkim ze swojej centrali. Chce w ten sposób poprawić wyniki finansowe.

Bank BPH rozpoczął negocjacje ze związkami zawodowymi w sprawie restrukturyzacji zatrudnienia. Zwolnienia obejmą około 600 pracowników i zostaną zrealizowane do końca listopada. Koszty związane z racjonalizacją zatrudnienia zostaną zaliczone w ciężar drugiego kwartału - poinformował bank.

_ - Bank BPH podjął decyzję w sprawie uproszczenia struktury organizacyjnej i jej dostosowania do strategii banku na kolejne lata, która zakłada osiągnięcie przez bank wskaźnika koszty/dochody poniżej 60 procent do 2015 roku _- czytamy.

W opinii zarządu banku, decyzja o racjonalizacji zatrudnienia stanowi wsparcie dla osiągnięcia zakładanych przez bank celów biznesowych i zapewnienia jego długoterminowej zyskowności.

_ - Zamiarem banku jest zaoferowanie pakietów odpraw i pomocy pracownikom dotkniętym tym procesem. Koszty związane z racjonalizacją zatrudnienia zostaną oszacowane i zaksięgowane w ciężar drugiego kwartału 2012 roku. Mimo to zarząd banku oczekuje, że każdy kwartał roku 2012 zamknie się zyskiem _ - podano w raporcie.

Bank BPH miał 218,16 miliona złotych skonsolidowanego zysku netto w 2011 roku wobec 135,21 miliona złotych straty rok wcześniej.

Czytaj więcej w Money.pl
Odprawa pieniężna przy zwolnieniach grupowych Wysokość odprawy pieniężnej nie może przekraczać kwoty 15-krotnego minimalnego wynagrodzenia za pracę, obowiązującego w dniu rozwiązania stosunku pracy.
Akcje banków. Zobacz, na które warto postawić Analitycy zalecają dużą ostrożność, ale typują banki, które powinny radzić sobie lepiej niż cały sektor.
Netia zwalnia ponad pół tysiąca osób _ Oprócz wielu inicjatyw pozaosobowych, konieczne okazało się docelowe zmniejszenie zatrudnienia w Grupie Netia._ _ _

| |
| --- |

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)