Notowania

bankomaty
09.06.2011 14:10

Testują bankomaty z detektorem kłamstw

Rosyjski Sbierbank chce by maszyny zapobiegały oszustwom przy załatwianiu kredytu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ElsvanderGun/iStockphoto)

Rosyjski Sbierbank testuje bankomaty z wbudowanymi detektorami kłamstw, które mają zapobiegać oszustwom przy załatwianiu przez maszynę kredytu - pisze w _ New York Times _.

Nowi klienci, którzy jeszcze nie mają konta w Sbierbanku, mogą _ porozmawiać _ z maszyną, ubiegając się o kartę kredytową.

Bankomat skanuje dowód tożsamości, pobiera odciski palców i trójwymiarowy skan twarzy. Natomiast systemu analizowania głosu pomaga ocenić, czy petent nie kłamie, udzielając odpowiedzi na pytania w rodzaju _ czy jest pan zatrudniony? _, _ czy obecnie jest pan poważnie zadłużony? _.

System analizowania głosu opracowała firma, której innym dużym klientem jest Federalna Służba Bezpieczeństwa.

System analizy głosu opracowano częściowo na podstawie próbek nagrań głosów osób kłamiących podczas policyjnych przesłuchań. Nagrania udostępniły rosyjskie służby bezpieczeństwa.

Sbierbank zamierza nowe bankomaty instalować w centrach handlowych i oddziałach banku. Maszyny takie, jeśli wejdą do użytku, będą pierwszym przykładem zastosowania przez bank systemu analizy głosu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/69/t96325.jpg ) ] (http://www.money.pl/eurobank/zdaniem-eksperta/karty-kredytowe-i-debetowe/artykul/bankomaty;nie;znikaja;ale;przybywa;ich;wolniej,22,0,800534.html) Bankomaty nie znikają. Ale przybywa ich wolniej Choć niezależni operatorzy i właściciele sieci bankomatów grozili likwidacją maszyn, to nie znikają one z polskich ulic. Z najnowszych dostępnych danych wynika, że w ostatnim kwartale uruchomionych zostało 335 nowych bankomatów. W sumie jest ich już ponad 16,9 tys.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/226/101858_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-gadzety/pierwszy-bankomat-biometryczny-w-polsce,0,646717.html) Pierwszy bankomat biometryczny w Polsce W Warszawie stanął pierwszy w Polsce bankomat wykorzystujący technologię biometryczną Finger Vein, opartą na analizie indywidualnego układu żył w palcach.
Tagi: bankomaty, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz