Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Utrata dokumentów. Co trzeba zrobić?

0
Podziel się

Próba otrzymania w banku kredytu na cudze nazwisko zdarza się od 1500 do 2000 razy w ciągu jednego kwartału.

Utrata dokumentów. Co trzeba zrobić?
(Prebranac/Dreamstime.com)
bDXWEdzF

450 milionów złotych - tyle w ciągu ostatniego roku próbowali wyłudzić oszuści posługujący się skradzionymi dokumentami.

Próba otrzymania w banku kredytu na cudze nazwisko zdarza się od 1500 do 2000 razy w ciągu jednego kwartału.

Starszy sierżant, Wioletta Szubska z Komendy Stołecznej Policji podkreśla, że utratę dokumentów powinniśmy zgłosić w pierwszej kolejności do banku. Co ważne - dotyczy to nie tylko dowodu tożsamości, paszportu i prawa jazdy, ale też książeczki wojskowej i legitymacji. Dopiero po wizycie w banku powinniśmy udać się na policję.

bDXWEdzH

Grzegorz Kondek ze Związku Banków Polskich mówi, że Polacy wiedzą, iż karty bankomatowe należy jak najszybciej po utracie zastrzec i faktycznie w sytuacji kradzieży klienci banków to robią. Grzegorz Kondek dodaje jednak, że o ile o pieniądze na własnym koncie potrafimy zadbać, to fakt utraty dokumentów bagatelizujemy.

Przedstawiciel Związku Banków Polskich podkreśla, że dokument _ to jesteśmy my, to nie jest kawałek plastiku, to jest nasza tożsamość, nasze dane, nasza osobowość prawna _, dlatego powinniśmy zadbać o nią, gdy ją utracimy.

Dokumenty można zastrzec nie tylko w banku, którego jesteśmy klientem, ale w każdym, które takie zgłoszenia przyjmuje. W sumie w Polsce jest w tej chwili 22 tysiące takich placówek. Jeśli trafimy do banku, który takiej usługi nie prowadzi, powinniśmy dostać informację, gdzie taki oddział się znajduje. Dane utraconych dokumentów zostają przekazane z banku do Centralnej Bazy Danych Systemu Dokumenty Zastrzeżone.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/218/t20698.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/bedzie;latwiej;o;kredyt;w;banku,115,0,832371.html) Będzie łatwiej o kredyt w banku Banki kolejny kwartał łagodziły politykę kredytową dla przedsiębiorstw.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/76/t111180.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kredyty;hipoteczne;-;gdzie;jest;najtaniej,229,0,814821.html) Kredyty hipoteczne - gdzie jest najtaniej? Na najwyższe kwoty kredytu hipotecznego i jednocześnie niskie oprocentowanie można liczyć w HSBC Banku i Alior Banku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/t132010.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/poradniki/artykul/jak;przesunac;date;splaty;raty;kredytu,227,0,814819.html) Jak przesunąć datę spłaty raty kredytu? Irytuje Cię wciąż powtarzający się skok kursu waluty w dniu spłaty raty kredytu mieszkaniowego? Można zmienić datę
bDXWEdAi
KOMENTARZE
(0)