Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wotum nieufności dla prezesa watykańskiego banku IOR

0
Podziel się:

Rada nadzorcza banku zaleciła prezesowi, by podał się do dymisji.

Wotum nieufności dla prezesa watykańskiego banku IOR
(Eustaquio Santimano/CC/Flickr)
bFetrYvF

Szef watykańskiego banku IOR Ettore Gotti Tedeschi otrzymał wotum nieufności od rady nadzorczej banku - ogłosił Watykan. Rada zaleciła mu, by podał się do dymisji.

Biuro prasowe Stolicy Apostolskiej wyjaśniło w komunikacie, że Gotti Tedeschi otrzymał jednomyślnie wotum nieufności za to, że nie _ wypełnił różnych zadań o nadrzędnym znaczeniu dla swego urzędu _.

Dymisja prezesa Instytutu Dzieł Religijnych, jak nazywa się watykański bank, powołanego po to, by wprowadzić tam w życie zasady całkowitej przejrzystości, oznacza poważny kryzys w funkcjonowaniu tej instytucji, obserwowanej bacznie przez międzynarodowych ekspertów do spraw walki ze zjawiskiem prania brudnych pieniędzy.

bFetrYvH

Potwierdza to wydany komunikat, w którym mowa jest o tym, że mimo wcześniejszych monitów pod adresem szefa IOR, _ sytuacja dalej się pogorszyła _. Rada nadzorcza poleciła mu, by złożył dymisję.

Sam Gotti Tedeschi nie potwierdził w rozmowie z agencją Ansa doniesień o tym, że już ustąpił ze stanowiska.

O Watykanie czytaj więcej w Money.pl
Mają 500 lat. Od dziś są też na Facebooku Gwardia Szwajcarska, najstarsza i najmniejsza armia świata, zadebiutowała na Facebooku.
"Nielegalni biskupi uzurpują sobie władzę" Biskupi wierni papieżowi są zastraszani i zmuszani do udziału w ceremoniach Kościoła patriotycznego.
Łapali opozycjonistów podczas wizyty papieża Ponad połowa z 1158 zatrzymań miała miejsce przed i w czasie wizyty papieża w tym komunistycznym kraju.
bFetrYwi
banki
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)