Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zmiana banku coraz popularniejsza wśród Polaków

0
Podziel się:

Od stycznia 2010 roku do końca czerwca 2012 roku klienci przenieśli między bankami ponad 37 tysięcy rachunków.

Zmiana banku coraz popularniejsza wśród Polaków
(Bedo/Dreamstime)

Od stycznia 2010 roku do końca czerwca 2012 roku w ramach systemu OGNIVO klienci przenieśli między bankami ponad 37 tysięcy rachunków. Tylko 3 procent klientów w trakcie zmiany banku zdecydowało się na utrzymanie poprzedniego rachunku, czyli tzw. multibanking, poinformował Związek Banków Polskich.

- _ Liczba wniosków o przeniesienie rachunku nieznacznie rośnie w porównaniu do lat poprzednich. Pokazuje to, że klienci coraz dokładniej analizują oferty banków i dostosowują posiadane rachunki do swoich potrzeb. To bardzo pozytywny sygnał _ – powiedział dyrektor w ZBP Norbert Jeziolowicz.

W ciągu 2,5 roku przez system OGNIVO, obsługiwany przez Krajową Izbę Rozliczeniową, przesłanych zostało pomiędzy bankami 8 139 zgłoszeń dotyczących otwarcia nowego rachunku bankowego. Od początku funkcjonowania Rekomendacji ZBP, czyli od stycznia 2010 roku, przeniesiono w ramach systemu 37 030 rachunków bankowych.

ZBP podał, że w pierwszym półroczu 2012 r. także utrzymywała się tendencja do wzrostu liczby klientów przenoszących rachunki bankowe. Rok wcześniej z Rekomendacji skorzystało 7.728 klientów, zaś w I półr. 2011 r. było to 7.084 osób.

Wyraźna większość klientów, którzy zdecydowali się na przeniesienie rachunku, zamknęła jednocześnie wcześniejszy. Dotyczyło to 7 908 przypadków (97 proc.) Oznacza to, że tylko 3 proc. klientów podtrzymuje zamiar korzystania z tzw. _ multibankingu _, czyli posiadania rachunku w więcej niż jednym banku.

Statystyki pokazują wyraźnie, że klienci, w większości przypadków, zainteresowani są przeniesieniem całości dostępnego salda – 7.771 osób (nieco ponad 95 procent).

Czytaj więcej w Money.pl
Jesteśmy daleko w tyle za UE. Zobacz w czym Prognoza NBP przewiduje, że na koniec 2016 r. liczba rachunków bankowych w Polsce wzrośnie do około 57 mln.
Szykują ważne zmiany dla klientów banków Chodzi o powołanie centralnego rejestru rachunków bankowych, ułatwienia restrukturyzacji długów i przeprowadzenia upadłości konsumenckiej.
Dla 10 milionów Polaków to już norma Średnia wartość jednej transakcji kartą debetową wynosi ponad 200 złotych, a średnia suma miesięcznych płatności kartą to około 3,7 tys. złotych.
banki
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)